Arrangementer

Arrangementer og andre aktiviteter om tog.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Åbent hus i Randers Remise den 23. maj 56 Lør 16/5/2009 - 13:22
af Horsecreek
Fri 29/5/2009 - 15:27
af martindahl
Damp i Nordfriesland 2 Søn 24/5/2009 - 0:27
af Erik 1:87
Søn 24/5/2009 - 11:27
af martindahl
Høng Remise holder åben hus 9. maj 1 Wed 6/5/2009 - 15:42
af martindahl
Lør 9/5/2009 - 17:22
af martindahl
Modelmesse i Viborg 4 Søn 3/5/2009 - 9:29
af märklintossen
Mon 4/5/2009 - 16:18
af mrfusker
Hobbymesse i weekenden 26 Thu 23/4/2009 - 20:06
af pejft
Mon 4/5/2009 - 16:07
af Sebastian Leo F...
Kalundborg model jernbane klub 60 års Jubilæum 7 Wed 4/3/2009 - 21:03
af tmjbk
Søn 15/3/2009 - 17:24
af Nordvestbanen
Modeltogsarrangementskalender genopstået 0 Tue 10/3/2009 - 23:51
af Occam
n/a
På besøg hos TogCenter Gentofte i dag 0 Søn 8/3/2009 - 0:10
af Jean
n/a
Togmesse i Rødding d 6. September 2009 0 Mon 2/3/2009 - 17:07
af Frank F
n/a
Legetøjssamlerne af 1988 5 Mon 29/9/2008 - 22:35
af ulrikernst
Søn 1/3/2009 - 19:56
af ulrikernst
Weekenden 4 Fri 27/2/2009 - 5:43
af domino
Fri 27/2/2009 - 21:49
af Frben
Lysbilled fordrag i aften d. 29/1 i Århus 0 Thu 29/1/2009 - 12:33
af Jean
n/a
DMJU udstilling i 2009 0 Wed 31/12/2008 - 13:30
af Horsecreek
n/a
Modelmesse i Viborg 11 Fri 10/10/2008 - 13:14
af Horsecreek
Mon 24/11/2008 - 16:32
af Techek
Salg af dødsbo den 11. oktober 2008 17 Thu 18/9/2008 - 22:34
af pejft
Mon 13/10/2008 - 22:52
af pejft
"Heljan uge" hos Hobby-kæden 6 Tue 16/9/2008 - 17:20
af Skott
Wed 17/9/2008 - 9:22
af Skott
Modeltog-byttedag 11 Fri 5/9/2008 - 17:19
af martindahl
Tue 16/9/2008 - 16:28
af Purellum
Rødding 14 sept 15 Lør 6/9/2008 - 17:02
af domino
Tue 16/9/2008 - 13:08
af fkm
Jernbanemuseet aug. 2008 2 Wed 3/9/2008 - 21:15
af Mikael
Thu 4/9/2008 - 10:27
af Skott
DMJU Aug. 2008 i Valby 14 Thu 3/7/2008 - 10:08
af killerp
Lør 30/8/2008 - 19:34
af barner
Dampfestival i Vejle 2 Fri 11/7/2008 - 19:52
af Togthom
Lør 12/7/2008 - 1:40
af Willie Garvin
Modellbahn Köln 6-9 Nov 2008 0 Fri 4/7/2008 - 12:19
af reh
n/a
Modellbau Bremen 2008 0 Thu 3/7/2008 - 20:32
af jpg
n/a