Arrangementer

Arrangementer og andre aktiviteter om tog.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
MODELTOGSMESSE I SVERIGE 0 Fri 16/10/2009 - 18:19
af volvo
n/a
Märklin tage 7 Lør 12/9/2009 - 13:49
af Jakal
Mon 12/10/2009 - 16:28
af Ascot
Vestsjælland Veterantog 10. - 11. oktober 2009 1 Fri 9/10/2009 - 18:12
af martindahl
Fri 9/10/2009 - 18:51
af stenlille banen
Køredag i N-Modulgruppen 3 Thu 27/8/2009 - 0:02
af Bent Grundal
Thu 24/9/2009 - 23:47
af Lau82
Store-byttedag 2009 13 Søn 13/9/2009 - 16:03
af Nomisdk
Søn 13/9/2009 - 22:29
af Erik 1:87
.... 15 Mon 24/8/2009 - 21:31
af F.Ormstrup
Lør 12/9/2009 - 22:27
af Gert Frikke
Legetøjs marked i Frederiksberg halle søndag 6.september2009 4 Søn 6/9/2009 - 13:50
af Klaus_H
Fri 11/9/2009 - 20:52
af ulrikernst
Store byttedag i Skørring (Djursland) 7 Mon 11/8/2008 - 8:50
af moppe
Fri 28/8/2009 - 6:33
af moppe
Nyt fra DMJU udstillingen (opdateres) 16 Søn 16/8/2009 - 12:07
af Occam
Fri 21/8/2009 - 14:21
af domino
Billeder fra Store Byttedag i Skørring på Djursland 2 Søn 14/9/2008 - 17:51
af Jean
Fri 21/8/2009 - 9:25
af Jean
Roco info dage 0 Thu 20/8/2009 - 22:41
af Erik 1:87
n/a
perron1/nettog holder d 22-23 august jubi fest 5 Thu 20/8/2009 - 14:47
af stenlille banen
Thu 20/8/2009 - 20:49
af henho
Åbent hus i Roskilde maskindepot 28 Mon 27/7/2009 - 12:48
af martindahl
Mon 17/8/2009 - 21:06
af Erik 1:87
DJMU messen 4 Lør 15/8/2009 - 15:35
af nesworld
Lør 15/8/2009 - 22:33
af Frankks
Glyngøre Museum (Station) 2 2 Mon 20/7/2009 - 21:36
af disavelo
Søn 9/8/2009 - 21:27
af disavelo
Ugens arrangementer 6 Mon 20/7/2009 - 8:41
af Erik 1:87
Mon 20/7/2009 - 21:21
af Mikael
Neumünster 3 Lør 4/7/2009 - 23:31
af henho
Lør 11/7/2009 - 20:55
af moppe
Banebørstedag i Næstved den 6. juni 32 Mon 27/4/2009 - 10:32
af fkm
Wed 1/7/2009 - 22:35
af stenlille banen
sankt hans i høng 0 Tue 23/6/2009 - 23:21
af stenlille banen
n/a
Slagelse Modelbaneklub 10 Lør 13/6/2009 - 0:56
af martindahl
Lør 13/6/2009 - 18:44
af stenlille banen
...... 2 Fri 12/6/2009 - 22:50
af F.Ormstrup
Fri 12/6/2009 - 23:31
af Horsecreek
Begivenheder 2009 0 Mon 8/6/2009 - 17:29
af Triangel
n/a
Fars dag på Jernbanemuseet 0 Wed 3/6/2009 - 23:04
af Erik 1:87
n/a
Fødselsdag hos Hobbykæden 8 Mon 1/6/2009 - 21:01
af Frben
Wed 3/6/2009 - 18:29
af fussi
Pinse-arrangement og "Kommende arrangementer" 2 Lør 30/5/2009 - 0:39
af Erik 1:87
Mon 1/6/2009 - 1:58
af kylle