Jeg har en 3D-printer og lager litt av hvert. Det jeg tegner nå tegner jeg av egeninteresse siden jeg har O-skala bane men jeg kommer også til å produsere de og selge. Jeg syntes at materiellet i O-skala er så dyrt så nå tegner jeg min egne vogner. De vil jeg legge ut på websiden min i fremtiden. Det blir en trevogn i brun plastikk med sort tak for passasjerer med 2 boogier. Lengde blir ca 18cm og bredde 7cm. Jeg kjøper ferdige boogier i metall med hjulavstand 30mm mellom hjulene i boogien. Resten lager jeg selv. Jeg skal legge ut bilder.
Rottenikken
Indlæg: 10
Dette er 3D-tegningen for hjuloppheng amatør-tegnet av meg etter en meget gammel og liten NSB passasjervogn. Jeg har tegnet mye mer men må også tegne mye mer av vognen før jeg legger ut flere bilder og printe ut i plastikk. Dessuten trenger jeg hjul også. Følg med i denne tråden. Det er lite detaljer men 3D-programmet er et enkelt freeware-program med lite muligheter.
Rep Neslein
Kreativ designer for modelproduktion
Ringsted
Indlæg: 1.005
Hej
fint initativ
Men du bør nok lære at tegne mere nøjagtigt
Din tegning er langt fra, noget jeg har set originalt - både proportions- og detaljeringsmæssigt.
f eks ligger dine bremseklodser ikke på linie og har ikke fat i noget andet geometri.
Det er måske med vilje men alligevel
Ved 3d printning må man ofte tegne holdere mellen løse dele for at det kan lade sig gøre.
Du får nok erfaring hen ad vejen.
Hvis du bruger sketchup eller lignede program, er det meget begrænset hvor mange detaljer du kan lave, men med øvelse kan du komme langt
held og lykke med projektet.
Rep
Rep Neslein
Togtosse af sind og proffesion (PHD)
Rottenikken
Indlæg: 10
Her er første del.
Rottenikken
Indlæg: 10
Jeg har laget en ny og mer realistisk vognhytte nå i grå plastikk og lakket den med Z-poxy for å få den til å bli blank. Jeg har også laget vinduer