Hej alle sammen,
Jeg leder efter følgle ting da jeg overvejere at skifte over til tysk matriale da marklin osse køre bedre på marklin spor.
Vogne:
- Marklin 46220
- Marklin 46249
- Marklin 46903
- Marklin 47002
- Marklin 47004
- Marklin 47190
- Marklin 47690
- Marklin 47703
- Marklin 48012
Lokometiv:
- Marklin 37350
Evt. gerne smide nogle nr. op på andre Marklin DB Cargo Vogne eller lok. men hvis nogle ligger inde med det og ville sælge så kom med en pris
Eller hvis nogle kender nogle danske butikker osm ligger inde med noget af det jeg søger
Håber der kan hjælpes

Mvh. Sebastian Leo Forring
Marklin C-skinner. mobil station, DSB Epoke 4 - 6
Youtube opdate: http://www.youtube.com/watch?v=cj7_m3LHy4w&feature=colike
BastianGaardahl
Højskole Elev
Indlæg: 27
Jeg ligger inde med Märklin 39821. En lækker model af det tyske V200. Modellen er med lyd og C-sinus motor.
Jeg kan se du overvejer at skifte dit danske materiel ud. Vi kunne da evt finde ud af en byttehandel?
mvh. Bastian Gaardahl
Sebastian Leo Forring
Hårlev
Indlæg: 594
Hvad ville prisen ligge på ? og hvad havde du i tankerne at bytte over med ?
jeg er ikke helt fast besluttet om jeg skifter over til tysk i nu. men det skal jeg lige have gjort op med mig selv.
Mvh. Sebastian Leo Forring
Marklin C-skinner. mobil station, DSB Epoke 4 - 6
Youtube opdate: http://www.youtube.com/watch?v=cj7_m3LHy4w&feature=colike
bahnfan.net
Systemudvikler
Malling
Indlæg: 1.017
Det er absolut et flot lokomotiv, men ikke særlig epoke V egnet, eftersom det blev udrangeret i 1984. Jeg havde opfattelsen at Sebastian søgte epoke V materiale, det er i hvert fald der DB Cargo hører til.
Med venlig hilsen
Søren
Moderne tyske tog i H0, 2-skinne, digital, køreplaner. Samler desuden modeller fra Trix.
Besøg min blog om tyske tog på engelsk: http://railway.zone/
BastianGaardahl
Højskole Elev
Indlæg: 27
Jeg er interesseret i mere eller mindre alt epoke 4-5 dansk materiel. Så du må sige til hvad du har som du gerne vil bytte med.
mvh. Bastian G