Arrangementer

Arrangementer og andre aktiviteter om tog.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Hos SVJMJK. 3 Søn 27/2/2011 - 13:58
af F.Ormstrup
Søn 6/3/2011 - 17:55
af Knud den II
4 dages tur til Harzen 0 Lør 26/2/2011 - 12:53
af jacob
n/a
INTERMODELL BAU 2011 0 Søn 13/2/2011 - 20:05
af cirkeline
n/a
Neumunster, Stort ?? 2 Wed 9/2/2011 - 2:10
af domino
Lør 12/2/2011 - 11:11
af domino
Hvor er det .. 2 Mon 7/2/2011 - 17:51
af Hartvig
Mon 7/2/2011 - 19:07
af Lars Skjærlund
Køredag i Gerson-hallen i Hellerup: Lør 19 FEB 10-14 5 Søn 6/2/2011 - 16:18
af jpg
Søn 20/2/2011 - 15:52
af carzten
Arrangement iAarhus Firmasport Søndag 30.01.11 3 Thu 20/1/2011 - 12:13
af jimmyoldtimer
Fri 4/2/2011 - 1:51
af jimmyoldtimer
Åbent hus hos HMJK 10 Tue 18/1/2011 - 20:33
af tybalt
Lør 26/2/2011 - 16:53
af tøf tøf
Modelbau Neumünster 5. marts 2011 0 Lør 15/1/2011 - 12:48
af jacob
n/a
Udstillinger i Doncaster og London i 2011? 0 Søn 26/12/2010 - 23:23
af john.westi
n/a
Billeder af Busturen op til Hobbykæden DEC 2010 0 Søn 12/12/2010 - 17:50
af jimmyoldtimer
n/a
Juletog 2010 0 Lør 4/12/2010 - 0:23
af Erik 1:87
n/a
Dansk Legetøjsmarked på Frederiksberg søndag den 5. december 0 Wed 1/12/2010 - 22:50
af Torben Z.
n/a
Modelltågsmässan på Innovatum i Trollhättan 2 Fri 19/11/2010 - 21:34
af Erik 1:87
Mon 29/11/2010 - 11:51
af volvo
Modeljernbaneaften i Legekæden Horsens den 11/11 2 Wed 3/11/2010 - 10:09
af Claus
Wed 3/11/2010 - 17:38
af Claus
Hobbymesse i Valbyhallen 6. og 7. November 2010 9 Fri 29/10/2010 - 10:50
af Klaus_H
Mon 8/11/2010 - 20:41
af Kresten
Modelmesse søndag den 28. nov. 2010 Viborg 16 Tue 26/10/2010 - 9:54
af mrfusker
Mon 29/11/2010 - 8:27
af Mads H
Foredrag. 8 Wed 13/10/2010 - 21:05
af SC
Tue 16/11/2010 - 22:16
af SC
Banesiden 1 Wed 13/10/2010 - 18:32
af Christian3120
Wed 13/10/2010 - 19:47
af Willie Garvin
Togmesse i Rødding-Centret Søndag 4.Sep 2011 0 Lør 9/10/2010 - 7:27
af Frank F
n/a
Arrangement i Århus Firmasport 31 Okt. 2010. 9 Tue 5/10/2010 - 21:31
af jimmyoldtimer
Søn 31/10/2010 - 20:50
af jimmyoldtimer
Tur til Miniatur Wunderland i Hamborg 0 Tue 5/10/2010 - 16:47
af jacob
n/a
3modul.dk på Hobbymessen 6. og 7. november 2010 i Valby 0 Søn 3/10/2010 - 11:00
af martindahl
n/a
St. Byttedag i Tømmeruphallen 24. oktober 2010 19 Søn 3/10/2010 - 8:05
af martindahl
Mon 25/10/2010 - 17:00
af martindahl
Udstilling på Vallensbæk bibliotek 0 Thu 16/9/2010 - 13:42
af jpg
n/a