Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Ombyg af McK fra AC til DC 1 Tue 17/3/2020 - 22:57
af BLK_AARH
Wed 18/3/2020 - 21:52
af Egonhund
Assistance til ombygning af Roco styrevogn fra DC til AC 7 Fri 6/3/2020 - 20:17
af LasseSteen
Lør 7/3/2020 - 13:02
af f1freakdk
Roco vogn med dekoder og slutlys - ombygning til AC 11 Lør 29/2/2020 - 18:08
af LasseSteen
Tue 24/3/2020 - 14:18
af LasseSteen
. 0 Lør 22/2/2020 - 12:13
af Sørensen
n/a
Blå farve til Graffiti MY? 4 Fri 21/2/2020 - 14:37
af f1freakdk
Søn 1/3/2020 - 0:56
af Egonhund
Hobbytrade MZ - hjulene drejer "hver sin vej"...? 1 Wed 19/2/2020 - 22:19
af Kresten
Wed 19/2/2020 - 23:00
af Jan K.
Motor problemer 0 Wed 19/2/2020 - 16:55
af merklin
n/a
kortkobling personvogn 4108 1 Thu 13/2/2020 - 22:26
af Jens Nielsen
Thu 13/2/2020 - 23:35
af Thomas Jespersen
Dørkplader i H0...? 16 Søn 2/2/2020 - 15:28
af Jan K.
Tue 4/2/2020 - 10:57
af Rep Neslein
Jeco Y6 -> VLTJ YBM D16 2 Lør 18/1/2020 - 21:59
af madskp
Wed 22/1/2020 - 20:57
af madskp
Tandhjul med resin print 3 Tue 31/12/2019 - 12:09
af gejo
Lør 4/1/2020 - 11:15
af jw
Dansk jernbaneoverskæring 7 Mon 30/12/2019 - 16:22
af Mikael
Søn 5/1/2020 - 12:07
af Mikael
Tegninger - MF Trekroner 2 Søn 15/12/2019 - 1:58
af Egonhund
Mon 16/12/2019 - 18:40
af OHJ20
Liste over tandhjul fra Roco 6 Fri 13/12/2019 - 0:32
af Ole Vedel
Fri 13/12/2019 - 20:18
af Mo 568
Gremo æts-dele 0 Søn 24/11/2019 - 21:35
af ladvogn
n/a
Dekoration til vægge, H0 - undergrundsstation 0 Søn 24/11/2019 - 12:12
af Robse
n/a
Maskinpap, hvor finder man det? 10 Søn 17/11/2019 - 22:40
af okhansen
Thu 5/12/2019 - 2:12
af Erik V. Pedersen
Ombygge Marklin MY1111 (34662) til 5-polet 7 Fri 25/10/2019 - 19:28
af Robse
Tue 29/10/2019 - 9:04
af hardwaretec
Adskild Limas sovevogne 6 Mon 21/10/2019 - 22:03
af fjorbak
Wed 23/10/2019 - 23:54
af Bent_P
Forslag til hvilket tog jeg skal bygge? 6 Tue 3/9/2019 - 1:13
af tuk
Fri 6/9/2019 - 15:09
af peterw
Mini drejebænk 19 Tue 13/8/2019 - 21:52
af Snuden
Wed 18/9/2019 - 15:31
af AHJ 5203
Skruekobling i H0 1 Wed 7/8/2019 - 16:48
af Egonhund
Wed 7/8/2019 - 17:08
af f1freakdk
N - maskiner i Peters Garage. 17 Tue 30/7/2019 - 20:23
af F.Ormstrup
Mon 27/1/2020 - 23:08
af Jan K.
Signaler i 3D 5 Søn 28/7/2019 - 19:00
af Horsecreek
Mon 29/7/2019 - 12:28
af Horsecreek
Efterlysning af færgetegninger 5 Søn 21/7/2019 - 9:12
af Lassefar2009
Mon 20/1/2020 - 11:08
af Lassefar2009