Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Vejledning til Marklin Sound dekoder 60945 2 Wed 1/7/2020 - 18:48
af Jajoh
Wed 1/7/2020 - 19:47
af f1freakdk
McK ME ombyg 4 Thu 25/6/2020 - 8:44
af John S
Lør 27/6/2020 - 13:31
af John S
& lidt til den kreative modelbygger 0 Wed 24/6/2020 - 0:27
af AE800
n/a
Ombygning af Heljan y-tog fra treskinne til to skinne 0 Thu 11/6/2020 - 21:32
af madskp
n/a
Afstøbning af vingehjul 7 Thu 11/6/2020 - 21:30
af madskp
Lør 13/6/2020 - 15:48
af madskp
Hvilken type krydsfinér plader til anlæg ? 9 Søn 19/4/2020 - 17:22
af LasseSteen
Tue 5/5/2020 - 12:39
af hxmiesa
Opbygning af anlæg - Afstivning af krydsfinér plader 5 Fri 10/4/2020 - 10:47
af LasseSteen
Mon 13/4/2020 - 20:04
af rh42200
Støjdæmpning af Märklin C-SKINNER 1 Thu 9/4/2020 - 9:27
af nyboder
Thu 9/4/2020 - 10:14
af Lincoln
Anbefaling søges: Superlim med pensel 9 Mon 6/4/2020 - 18:51
af LasseSteen
Tue 5/5/2020 - 14:14
af kedde
Ombyg af McK fra AC til DC 1 Tue 17/3/2020 - 22:57
af BLK_AARH
Wed 18/3/2020 - 21:52
af Egonhund
Assistance til ombygning af Roco styrevogn fra DC til AC 7 Fri 6/3/2020 - 20:17
af LasseSteen
Lør 7/3/2020 - 13:02
af f1freakdk
Roco vogn med dekoder og slutlys - ombygning til AC 13 Lør 29/2/2020 - 18:08
af LasseSteen
Thu 7/5/2020 - 18:22
af LasseSteen
. 0 Lør 22/2/2020 - 12:13
af Sørensen
n/a
Blå farve til Graffiti MY? 4 Fri 21/2/2020 - 14:37
af f1freakdk
Søn 1/3/2020 - 0:56
af Egonhund
Hobbytrade MZ - hjulene drejer "hver sin vej"...? 1 Wed 19/2/2020 - 22:19
af Kresten
Wed 19/2/2020 - 23:00
af Jan K.
Motor problemer 0 Wed 19/2/2020 - 16:55
af merklin
n/a
kortkobling personvogn 4108 1 Thu 13/2/2020 - 22:26
af Jens Nielsen
Thu 13/2/2020 - 23:35
af Thomas Jespersen
Dørkplader i H0...? 16 Søn 2/2/2020 - 15:28
af Jan K.
Tue 4/2/2020 - 10:57
af Rep Neslein
Jeco Y6 -> VLTJ YBM D16 2 Lør 18/1/2020 - 21:59
af madskp
Wed 22/1/2020 - 20:57
af madskp
Tandhjul med resin print 3 Tue 31/12/2019 - 12:09
af gejo
Lør 4/1/2020 - 11:15
af jw
Dansk jernbaneoverskæring 7 Mon 30/12/2019 - 16:22
af Mikael
Søn 5/1/2020 - 12:07
af Mikael
Tegninger - MF Trekroner 2 Søn 15/12/2019 - 1:58
af Egonhund
Mon 16/12/2019 - 18:40
af OHJ20
Liste over tandhjul fra Roco 6 Fri 13/12/2019 - 0:32
af Ole Vedel
Fri 13/12/2019 - 20:18
af Mo 568
Gremo æts-dele 0 Søn 24/11/2019 - 21:35
af ladvogn
n/a
Dekoration til vægge, H0 - undergrundsstation 0 Søn 24/11/2019 - 12:12
af Robse
n/a