Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
LIliput Svt 137 853 som Toget Neptun, Berlin -København. 3 Lør 10/5/2014 - 13:38
af Togsøn
Søn 11/5/2014 - 15:40
af TT-Däne
selvbyg sporskifter 4 Søn 4/5/2014 - 14:33
af Busk
Tue 13/5/2014 - 18:52
af JGJ67
Kul vogn Fals 8 Thu 24/4/2014 - 17:59
af Busk
Søn 27/4/2014 - 18:15
af Busk
Ny motor til Heljan? 42 Wed 23/4/2014 - 17:22
af Jørnet
Fri 2/5/2014 - 12:11
af Jørnet
60 mm Drejeskive smalspor H0e / N 11 Mon 21/4/2014 - 20:20
af Model Bech
Tue 9/12/2014 - 15:41
af bl
Stabelafløbning af S/S Hans 7 Søn 13/4/2014 - 13:12
af modelbyggeren
Wed 16/4/2014 - 13:07
af j.o.h
Hvem kan hjælpe med IC3-detaljer?? 3 Wed 2/4/2014 - 11:32
af Leif Mikkelsen
Søn 13/4/2014 - 6:53
af JGJ67
Titan Kran på min havn 15 Tue 1/4/2014 - 23:02
af modelbyggeren
Lør 19/4/2014 - 10:06
af BLK_AARH
Mærklin potal kran 76501 konvtere til Titian kran 0 Lør 22/3/2014 - 17:34
af kildemoes
n/a
Opgradering af DSB Rangerlokomotiv MH204 5 Lør 22/3/2014 - 13:09
af K47DK
Wed 26/3/2014 - 16:43
af Petro
Ombygning af Roco El lok fra DC til AC . . . hvem ? hvor ? hvor meget ? :-) 1 Fri 21/3/2014 - 17:19
af LasseSteen
Lør 22/3/2014 - 15:05
af LasseSteen
Heljan BN-OI 0 Wed 19/3/2014 - 23:07
af Kim Stapelfeldt
n/a
Så blev taget afmonteret og Højtaler ledning brugt til ny Front / top lanterne 3 Wed 19/3/2014 - 13:32
af Togsøn
Mon 24/3/2014 - 11:45
af DennisTR
Afmonter tag på Heljan Triangel motorvogn 1 Mon 17/3/2014 - 18:39
af Togsøn
Mon 17/3/2014 - 19:49
af Jørnet
Literering? LJ B 79 7 Mon 3/3/2014 - 21:59
af Nordbyen
Lør 21/11/2015 - 15:38
af Rep Neslein
seuthe røggenerator 4 Søn 2/3/2014 - 12:01
af HNE3003
Søn 2/3/2014 - 21:59
af HNE3003
3 d printer til gør det selv folket 1 Fri 28/2/2014 - 21:06
af tmjbk
Fri 28/2/2014 - 22:13
af Lars
L.S. Models lyskit 3 Wed 26/2/2014 - 20:24
af Denis Schuster ...
Fri 14/3/2014 - 22:08
af Denis Schuster ...
DSB Litra R 24 Lør 22/2/2014 - 8:33
af HNE3003
Søn 20/4/2014 - 13:38
af Himmerlandsbanerne
Ombygning af DSB MA sølvpilen fra 2 skinne til 3 skinne 6 Thu 13/2/2014 - 8:40
af tmjbk
Lør 8/3/2014 - 21:23
af duebjerg
Foto af Triangel 10 Fri 7/2/2014 - 20:02
af femøl
Søn 9/2/2014 - 17:02
af femøl
Omskifter/decoder til en RET800? 3 Mon 3/2/2014 - 9:36
af blacksmith07
Tue 4/2/2014 - 9:19
af blacksmith07
Märklin 37607 motor opgradering. 5 Mon 3/2/2014 - 8:09
af Frank-O
Tue 4/2/2014 - 20:12
af Frank-O
M-skinne til C-skinne konvertering 0 Søn 26/1/2014 - 21:32
af Marklin4me
n/a
Selvklæbende mærker 2 Wed 22/1/2014 - 16:29
af digi6600
Thu 23/1/2014 - 11:13
af digi6600