Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
kortkobling 3 Tue 22/9/2015 - 19:51
af Egonhund
Fri 25/9/2015 - 21:18
af pejft
Märklin 3048 (BR01 097) ombygning til 5-polet motor 3 Thu 27/8/2015 - 6:28
af birkla
Thu 27/8/2015 - 18:49
af birkla
Montering af telexkobling i märklin 29180 1 Tue 11/8/2015 - 16:45
af Egonhund
Tue 11/8/2015 - 17:32
af esben2009
Bk vogn 7 Tue 11/8/2015 - 8:23
af jkp4100
Lør 15/8/2015 - 9:38
af cbt
Motoriserings-forslag, bogieforslag til 2. generations S-tog? 7 Mon 10/8/2015 - 20:44
af peterw
Tue 11/8/2015 - 11:37
af peterw
Limning af busch 7073 kulstykker 6 Søn 12/7/2015 - 16:56
af Egonhund
Fri 7/8/2015 - 8:35
af pejft
Helsingør/Hälsingborg færgen Dan 82 Tue 7/7/2015 - 14:37
af Lassefar2009
Lør 26/3/2016 - 21:40
af Lassefar2009
skagen station 0 Fri 3/7/2015 - 17:39
af HNE3003
n/a
Findes der en bogie med kortere aksel afstand der passer til en CL vogn? 4 Søn 28/6/2015 - 18:17
af HP 16
Mon 27/7/2015 - 19:42
af HP 16
få Evergreen stripes til at side lige hen ad en vognside? 2 Søn 28/6/2015 - 17:57
af HP 16
Thu 9/7/2015 - 6:22
af HP 16
DSB ltr F 3 Mon 1/6/2015 - 21:12
af Rep Neslein
Fri 17/7/2015 - 0:04
af JGJ67
Kan en Long My digitaliseres 4 Fri 22/5/2015 - 17:31
af Bjarne Abel
Fri 29/5/2015 - 21:22
af Togsøn
løse lampeskærme til gadelamper 3 Fri 22/5/2015 - 7:43
af HEDO
Lør 23/5/2015 - 15:03
af HEDO
Lys i Trinbrættet/Togdillen Mh overdel. 4 Thu 30/4/2015 - 21:24
af modellbygger
Fri 1/5/2015 - 21:01
af modellbygger
Ombygning af S Maskine 2 Mon 27/4/2015 - 15:48
af märklintossen
Mon 27/4/2015 - 19:58
af Skott
Hvilke AC hjul (reservedele) skal bruges til en HT CL 61005 7 Søn 26/4/2015 - 14:07
af HP 16
Mon 4/5/2015 - 19:46
af lars hansen
M/F Sjælland 10 Fri 24/4/2015 - 15:35
af Striker
Tue 5/5/2015 - 20:43
af Niels
KFA 4 Sentinel rangertraktor - i ægte 1:87! 6 Søn 12/4/2015 - 21:19
af peterw
Mon 13/4/2015 - 21:07
af cbt
Kulkran ( Titan ) på vores havn 6 Søn 12/4/2015 - 20:58
af bygger01
Mon 13/4/2015 - 20:01
af kylle
hjælp til digitalisering af lokomotiv 2 Wed 8/4/2015 - 11:55
af Pieter
Wed 8/4/2015 - 18:02
af Marklin4me
nedtagning af anlæg, fjernelse af ballast 6 Lør 4/4/2015 - 9:38
af kRUMMELED
Lør 4/4/2015 - 20:17
af Bent_P
DSB Litra MA Spor G 16 Lør 21/3/2015 - 15:10
af Sonnich Johannesen
Lør 4/4/2015 - 2:17
af trainmad
DSB Litra MB 2 Lør 28/2/2015 - 23:19
af Striker
Fri 13/3/2015 - 19:09
af cfrost
Ny motor i Lima MZ, AC-DC 4 Wed 25/2/2015 - 12:53
af Togmanden
Thu 30/4/2015 - 11:01
af Togmanden
Modelvand 3 Lør 21/2/2015 - 12:50
af morten
Søn 22/2/2015 - 15:31
af Erik 1:87