Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
OHJ i gammel bemaling 5 Lør 6/4/2019 - 11:51
af Kim Stapelfeldt
Lør 6/4/2019 - 19:17
af OHJ20
Undervogn til 1.gen S-tog (H0) 21 Tue 1/1/2019 - 18:02
af CBorch
Tue 9/4/2019 - 8:37
af Kresten
Forskel fjederpuffer 3 Fri 24/5/2019 - 19:30
af Egonhund
Fri 31/5/2019 - 12:41
af H0 DCC
Løse skinner / selvbyg 2 Lør 8/6/2019 - 11:45
af Kim Stapelfeldt
Lør 8/6/2019 - 15:42
af Svend
VLTJ ML24 / erfaringer med Shapeways 4 Mon 10/6/2019 - 20:35
af madskp
Wed 12/6/2019 - 20:45
af madskp
Påsætning af tandhjul på hjulsæt 3 Lør 8/6/2019 - 22:06
af Egonhund
Søn 16/6/2019 - 21:22
af Fiona
Ombygning af Piko 96404 til tre-skinne. 0 Fri 5/7/2019 - 13:54
af Horsecreek
n/a
Buspassagerer 3 Tue 9/7/2019 - 8:03
af Niels
Tue 16/7/2019 - 18:22
af Søren Daugaard
Efterlysning af færgetegninger 3 Søn 21/7/2019 - 9:12
af Lassefar2009
Wed 24/7/2019 - 8:08
af Lassefar2009
Signaler i 3D 5 Søn 28/7/2019 - 19:00
af Horsecreek
Mon 29/7/2019 - 12:28
af Horsecreek
Skruekobling i H0 1 Wed 7/8/2019 - 16:48
af Egonhund
Wed 7/8/2019 - 17:08
af f1freakdk
N - maskiner i Peters Garage. 3 Tue 30/7/2019 - 20:23
af F.Ormstrup
Mon 12/8/2019 - 20:55
af F.Ormstrup
Mini drejebænk 4 Tue 13/8/2019 - 21:52
af Snuden
Thu 15/8/2019 - 12:30
af MM.Andersen