Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
armsignal 0 Tue 8/12/2009 - 9:43
af JGJ67
n/a
Hobbytrade nyhed! 5 Wed 28/10/2009 - 17:15
af Gert Frikke
Tue 8/12/2009 - 9:38
af JGJ67
Litra DD 7 Thu 26/11/2009 - 0:09
af AHJ 5203
Thu 3/12/2009 - 18:14
af AHJ 5203
Nedskalering af tegning 3 Søn 29/11/2009 - 21:56
af Bent Grundal
Wed 2/12/2009 - 23:34
af Møtrik
N.Maskinen 24 Lør 7/11/2009 - 22:41
af jimmyoldtimer
Mon 9/11/2009 - 19:47
af jimmyoldtimer
DC-CarSystem 6 Thu 22/10/2009 - 22:43
af disavelo
Lør 24/10/2009 - 19:59
af Ole Vedel
Slangerup Privat Baner har sat renoverede vogne i drift 0 Søn 11/10/2009 - 13:16
af pejft
n/a
ændre lyset i loks 5 Lør 3/10/2009 - 8:19
af Møtrik
Fri 9/10/2009 - 19:47
af moppe
Renovering af BR 89 (Märklin 3000) 3 Thu 8/10/2009 - 10:09
af peet
Fri 9/10/2009 - 17:33
af Møtrik
Hjemmelavet stopbom 6 Lør 3/10/2009 - 20:26
af Techek
Søn 4/10/2009 - 10:55
af Horsecreek
bygge blog for MY'er 8 Søn 20/9/2009 - 15:03
af svinehunden
Thu 24/9/2009 - 14:15
af bl
DSB Desiro Dummy 17 Wed 9/9/2009 - 12:52
af Lau82
Søn 13/9/2009 - 18:03
af Lau82
maskiner til selvbyggeri 9 Søn 6/9/2009 - 11:41
af Z20500
Mon 7/9/2009 - 21:58
af Newtrain
faller car sytem 11 Wed 2/9/2009 - 13:25
af stenlille banen
Thu 3/9/2009 - 18:02
af moppe
Gevindskæring! 8 Tue 1/9/2009 - 15:16
af PHA
Wed 2/9/2009 - 23:08
af Gert Frikke
Ombygning af toskinne jævn til treskinne veksel 6 Søn 23/8/2009 - 16:38
af willmand
Fri 28/8/2009 - 23:25
af moppe
Ombygning af Roco N202 med lyd 8 Thu 27/8/2009 - 23:19
af Kresten
Fri 28/8/2009 - 21:02
af ThomasT73
S-maskine bygget på en Märklin 3005 BR 23 67 Thu 4/6/2009 - 23:32
af martindahl
Thu 13/8/2009 - 13:44
af Lars Skjærlund
Atlas Cleaning car til marklin digital 3 Lør 8/8/2009 - 14:09
af meb2009
Lør 8/8/2009 - 15:13
af Gert Frikke
IC-3 dummy 8 Thu 18/6/2009 - 16:02
af Litra ME
Fri 24/7/2009 - 22:52
af pejft
Heljans julegave... ? 5 Søn 19/7/2009 - 23:16
af JD
Thu 23/7/2009 - 14:06
af Nordvestbanen
Godsvognsbyggesæt 0 Fri 17/7/2009 - 23:15
af Occam
n/a
lodning på K-skinner 7 Wed 18/2/2009 - 21:54
af Gert Frikke
Thu 16/7/2009 - 14:31
af bygger01
Tikøbs Litra Ea overdel (resin) - hvilken BR120 underdel ? 20 Wed 1/7/2009 - 22:07
af Kresten
Mon 13/7/2009 - 23:35
af martindahl
Herningværket - selvlosser vogne H0 - male projekt 11 Mon 22/6/2009 - 13:26
af Klaus_H
Lør 4/7/2009 - 19:20
af jimmyoldtimer