Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Märklin 300 3 Mon 1/8/2016 - 11:53
af dadderpasser
Søn 7/8/2016 - 17:57
af pejft
Lgs farve 2 Fri 19/8/2016 - 7:57
af Mortenmp
Fri 19/8/2016 - 22:51
af Svend
Digitalisering 2 Fri 19/8/2016 - 9:27
af dadderpasser
Lør 20/8/2016 - 10:09
af pejft
Udskiftning af tandhjul på aksler 2 Mon 5/9/2016 - 7:28
af Perseus
Mon 5/9/2016 - 17:47
af Perseus
Projekt: BR.402 til LNJ YM 0 Mon 3/10/2016 - 12:17
af Claus Ø.H.H
n/a
Montering af lys i vogne 1 Søn 9/10/2016 - 15:32
af Lincoln
Søn 9/10/2016 - 16:17
af jan mx
OPBYGNING AF UNDER VOGN AF DSB 3G s-tog 1 Wed 12/10/2016 - 12:26
af tmjbk
Wed 12/10/2016 - 12:36
af tmjbk
Digitalisering 5 Søn 6/11/2016 - 10:32
af dadderpasser
Tue 8/11/2016 - 14:59
af pejft
Velfærdsbygningen på Helsingør station 1:87 12 Lør 12/11/2016 - 12:22
af Lassefar2009
Søn 18/12/2016 - 11:17
af h087
Modul: rammehøjde 4 Lør 17/12/2016 - 10:20
af jjbro
Thu 22/12/2016 - 11:40
af PerOlsen
Märklin reservedelsnummer 3 Lør 7/1/2017 - 19:16
af Hansen2010
Lør 7/1/2017 - 20:22
af Hansen2010
Spørgsmål om lakeret kobbertråd til LED i signaler 4 Mon 9/1/2017 - 21:31
af ladvogn
Mon 9/1/2017 - 23:17
af HEDO
Adskillelse af Hogwarts lokomotiv 5 Tue 21/2/2017 - 19:46
af Terslin
Thu 23/2/2017 - 19:43
af Terslin
Foto(s) af tagdetaljer omkring pantograf, 2. generations S-tog? 10 Thu 2/3/2017 - 9:36
af peterw
Lør 4/3/2017 - 11:04
af seg
MH 201 9 Søn 5/3/2017 - 17:22
af fjorbak
Mon 6/3/2017 - 9:51
af peterw
selv byg 3 Fri 26/8/2016 - 11:22
af Mark
Tue 28/3/2017 - 13:25
af merete_np
Montering af håndhjul 1 Søn 2/4/2017 - 12:38
af Lincoln
Søn 2/4/2017 - 15:43
af pejft
OKT drejeskive 9 meter 0 Fri 7/4/2017 - 14:06
af PeterAaquist
n/a
Ombygning fra DC til AC af Piko lok. 15 Fri 17/3/2017 - 10:27
af ventrikel
Wed 12/4/2017 - 14:42
af humlebumletog
Tandhjulsfedt til stål og delrin 3 Tue 18/4/2017 - 22:46
af El Capitan
Wed 19/4/2017 - 10:52
af El Capitan
SJ Ua lok 0 Fri 2/6/2017 - 15:30
af Bo
n/a
SJ litt. Z64 396. 0 Mon 5/6/2017 - 10:47
af mikath
n/a
Eget logo på vogn 8 Thu 26/1/2017 - 21:09
af theWSU
Mon 5/6/2017 - 10:52
af mikath
SJ litt. Ha 471. 0 Mon 5/6/2017 - 11:49
af mikath
n/a
SJ litt. Tp 3500. 2 Søn 4/6/2017 - 21:10
af mikath
Mon 5/6/2017 - 18:16
af mikath