Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Hjælp til ny kobling 1 Fri 25/8/2017 - 23:38
af Langelandsbanen
Lør 26/8/2017 - 3:07
af JGJ67
NSB Skd 206. 3 Tue 1/8/2017 - 21:50
af mikath
Søn 6/8/2017 - 18:29
af Lars
SJ litt. Obp 420912. 2 Tue 11/7/2017 - 12:06
af mikath
Tue 1/8/2017 - 21:39
af mikath
ombyg af roco 62717 2 Tue 18/7/2017 - 11:37
af hardwaretec
Tue 18/7/2017 - 11:55
af hardwaretec
Støbeform 15 Mon 12/6/2017 - 15:10
af Egonhund
Fri 14/7/2017 - 22:46
af Egonhund
SJ litt. Qcg - Spårränsare. 1 Mon 26/6/2017 - 15:08
af mikath
Wed 28/6/2017 - 8:14
af Bo
Dressin 3 Wed 14/6/2017 - 5:57
af Bo
Wed 14/6/2017 - 18:36
af Bo
SJ litt. S1 1921. 0 Mon 12/6/2017 - 18:08
af mikath
n/a
SJ litt C3a 0 Søn 11/6/2017 - 19:17
af Bo
n/a
SJ litt. E10 1747. 9 Søn 4/6/2017 - 20:56
af mikath
Lør 10/6/2017 - 10:58
af mikath
Scratch byggda modeller 8 Tue 6/6/2017 - 5:57
af Bo
Fri 9/6/2017 - 13:50
af Bo
Vardagliga detaljer i etsat. 0 Fri 9/6/2017 - 13:43
af Bo
n/a
BJ litt. C3. 0 Thu 8/6/2017 - 12:39
af mikath
n/a
Godsmagasin 0 Wed 7/6/2017 - 17:59
af Bo
n/a
Stinsens bostad 0 Wed 7/6/2017 - 16:53
af Bo
n/a
BJ litt. Få4. 0 Tue 6/6/2017 - 21:18
af mikath
n/a
SJ litt. Qcg. 0 Tue 6/6/2017 - 21:08
af mikath
n/a
Jeco SJ litt E-10 3 Tue 6/6/2017 - 19:21
af Bo
Tue 6/6/2017 - 20:10
af mikath
SJ litt. E2 200. 0 Tue 6/6/2017 - 19:24
af mikath
n/a
SJ litt. E1c 1361. 0 Tue 6/6/2017 - 19:08
af mikath
n/a
Äldre hus 0 Tue 6/6/2017 - 15:05
af Bo
n/a
SJ litt. CD6a 720. 2 Tue 6/6/2017 - 12:36
af mikath
Tue 6/6/2017 - 14:10
af mikath
SJ litt. K17 1640. 6 Mon 5/6/2017 - 12:41
af mikath
Mon 5/6/2017 - 23:10
af mikath
SJ litt. Zp 234. 0 Mon 5/6/2017 - 23:05
af mikath
n/a
Heljan - SJ litt. T21 66. 0 Mon 5/6/2017 - 21:36
af mikath
n/a