Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Fremmede køretøjer 0 Fri 7/9/2012 - 20:34
af R 950
n/a
Frichs Køf - nogen der har bygget sådan her? 3 Tue 4/9/2012 - 18:30
af peterw
Lør 8/9/2012 - 9:33
af invader26
Elektrostatisk lakering 1 Lør 25/8/2012 - 22:32
af Rep Neslein
Lør 25/8/2012 - 22:44
af Ole Vedel
1-1,5 mm klar plaststang 5 Tue 21/8/2012 - 23:09
af Rep Neslein
Fri 7/9/2012 - 18:21
af Rep Neslein
Broen til min drejeskive buer opad som et U - hjælp... 22 Tue 21/8/2012 - 19:53
af HP 16
Søn 26/8/2012 - 18:01
af Bent_P
Lys i togvogn 0 Lør 18/8/2012 - 15:58
af Denis Schuster ...
n/a
Tegninger til s-tog3 3 Thu 16/8/2012 - 15:02
af tmjbk
Fri 17/8/2012 - 15:39
af tmjbk
Hvor køber man et 21MTC stik 2 Fri 27/7/2012 - 22:49
af Mastermascot
Lør 28/7/2012 - 8:26
af Mastermascot
Hvordan arbejder man med lysledere ? 1 Wed 25/7/2012 - 22:55
af Kresten
Thu 26/7/2012 - 16:52
af BT
Bænke til perroner 1 Søn 22/7/2012 - 10:15
af bygger01
Søn 22/7/2012 - 10:50
af bygger01
Ombygge märklin MY til DC 9 Tue 17/7/2012 - 1:22
af Traxx
Tue 17/7/2012 - 21:29
af Traxx
Udskiftning af hjul 5 Thu 28/6/2012 - 20:16
af madskp
Fri 29/6/2012 - 22:44
af Amagerkaner
Om at bygge færger... 35 Mon 25/6/2012 - 14:22
af Hans Henrik
Mon 18/1/2016 - 15:13
af Beck
Modificeret 1158 14 Mon 18/6/2012 - 0:05
af ct
Thu 28/6/2012 - 22:24
af Thomas Jespersen
OKT Traktor 70 11 Fri 15/6/2012 - 9:54
af kedde
Tue 26/11/2013 - 13:14
af Niels Kroyer
Indkøb af dele 0 Wed 6/6/2012 - 0:51
af lokalbanen
n/a
Marcipanbrød i signalposten 3 Fri 18/5/2012 - 12:11
af moller62
Fri 18/5/2012 - 17:55
af bl
"hjælp" IC3 tegninger 7 Wed 16/5/2012 - 19:16
af mike ip
Thu 17/5/2012 - 10:56
af mr-data
Problem Locpilot 4.0 3 Lør 12/5/2012 - 21:32
af Togmanden
Fri 1/6/2012 - 21:00
af Peter Larsen
Tranvía de Sóller 22 Mon 7/5/2012 - 8:43
af Jørnet
Mon 9/7/2012 - 10:33
af Lars Skjærlund
Magneter og ankre i Märklin motorer 11 Lør 5/5/2012 - 8:50
af Kresten
Søn 13/5/2012 - 21:13
af pejft
Mælke expressen 2 Fri 13/4/2012 - 20:53
af miken
Fri 13/4/2012 - 23:13
af miken
DSB Færgen Morsø 6 Tue 27/3/2012 - 21:32
af Bjarne Abel
Søn 1/4/2012 - 22:45
af Bjarne Abel
Banestyrelsen´s Matriale 15 Tue 27/3/2012 - 17:29
af Sebastian Leo F...
Thu 29/3/2012 - 16:54
af Sebastian Leo F...
Ommaling af Aarhus Oliefabrik vogn til DS (Dansk Sojakagefabrik) vogn? 7 Mon 26/3/2012 - 16:39
af ct
Tue 27/3/2012 - 11:56
af h087