Køb, salg og bytte

Køb, salg og bytte af modeljernbane effekter.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
SOLGT - Sælges LENZ BR 211 spor 0 0 Søn 10/12/2017 - 12:48
af lstarup
n/a
Købes: MCK 0107 DSB ME 1524 DC 0 Thu 14/12/2017 - 18:46
af JakobDSB
n/a
S: Hobbytrade D825 DCC m. lyd *SOLGT* 4 Tue 12/12/2017 - 21:41
af Snuden
Fri 15/12/2017 - 19:53
af PTMadsen
Købes: J.A.F. tankvogn (AFSLUTTET) 0 Lør 16/12/2017 - 17:06
af Lbj
n/a
Maerklin kortkobling 7203 SOLGT 0 Lør 16/12/2017 - 20:51
af PTMadsen
n/a
Salg af PECO code 75 spor og sporskifter,nyværdi 7000 dkk 5 Fri 29/12/2017 - 22:31
af HEDO
Lør 30/12/2017 - 12:23
af Skott
Hobby Trade D 811 sælges 2 Tue 27/12/2016 - 19:59
af MZ1448
Lør 30/12/2017 - 15:24
af Camber6
IKKE AKTUELT: Heljan Mo fra 1800 serien til DC 0 Wed 3/1/2018 - 15:55
af dbschenker
n/a
IKKE AKTUELT: Roco 63059 Ma lyntog 4 Wed 3/1/2018 - 16:25
af dbschenker
Thu 4/1/2018 - 18:50
af dbschenker
IKKE AKTUELT: Førerhustrin til Hobbytrade Mz4 1 Fri 5/1/2018 - 11:40
af dbschenker
Fri 5/1/2018 - 19:45
af PTMadsen
SOLGT H0 jævnstrøm digital lokomotiver 0 Wed 10/1/2018 - 20:02
af lstarup
n/a
Marklin lokomotiv 3045 i flot stand 0 Søn 14/1/2018 - 15:12
af kimmon
n/a
IKKE AKTUELT: Heljan litra Bk 3 Fri 19/1/2018 - 17:23
af dbschenker
Fri 19/1/2018 - 20:43
af peterw
***SOLGT***Div Viessmann og Märklin sælges: ***SOLGT*** 5 Thu 4/1/2018 - 17:08
af f1freakdk
Fri 19/1/2018 - 22:09
af f1freakdk
Hobbytrade Q vognsæt 0 Lør 20/1/2018 - 18:16
af cmq
n/a
SØGES: Heljan/ESU/Pullman My 1104 i spor 1 (1:32) 4 Thu 4/1/2018 - 19:33
af dbschenker
Søn 21/1/2018 - 14:42
af dbschenker
Märklin drejeskive 7286 med LDT dekoder ANULLERET 0 Søn 28/1/2018 - 15:16
af cmq
n/a
Traincontrol licens koder ANULLERET 0 Søn 28/1/2018 - 16:01
af cmq
n/a
Märklin digital system Solgt 0 Tue 30/1/2018 - 17:32
af esben2009
n/a
Marklin 76510 Kulkran - Sælges 0 Thu 1/2/2018 - 20:20
af Carlsberg
n/a
Vurdering? 2 Søn 4/2/2018 - 17:49
af Sidselk
Fri 9/2/2018 - 11:42
af kley
H0 materiel sælges ( en ny opdateret liste vedhæftet + opdateret solgte) 6 Wed 31/1/2018 - 1:08
af h087
Fri 9/2/2018 - 12:15
af h087
KTAS telefon boks i str. H0 med lys VINTER - TILBUD 2 Fri 9/2/2018 - 17:28
af MIPEMO modeller
Fri 9/2/2018 - 18:29
af MIPEMO modeller
Antenner til Mz3 0 Mon 12/2/2018 - 17:09
af dbschenker
n/a
"Morsø" købes 1 Thu 26/10/2017 - 10:35
af Henrik Winther
Thu 15/2/2018 - 23:10
af Ovp