Generelt

Løst og fast om modelbaner. Brug det til emner, der ikke passer andre steder.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Patinering med airbrusch 36 Fri 14/12/2007 - 21:20
af pamm
Thu 31/1/2008 - 20:40
af bahnfan.net
digitalbilleder 4 Fri 14/12/2007 - 17:47
af pamm
Fri 14/12/2007 - 21:28
af pamm
Matlak til patinering. 3 Fri 14/12/2007 - 11:21
af bahnfan.net
Fri 14/12/2007 - 18:01
af henho
Lidt hjælp 7 Thu 13/12/2007 - 22:26
af Ncc
Lør 15/12/2007 - 16:18
af henho
jeg ved ikke om det kun er mig. 4 Thu 13/12/2007 - 18:59
af sweetie66
Fri 14/12/2007 - 3:38
af Leonard
Hvem er Hvem? 1 Thu 13/12/2007 - 14:52
af MH 322
Thu 13/12/2007 - 15:51
af Mads H
Glædelig Jul og Godt Nytår til alle 24 Thu 13/12/2007 - 1:05
af twm
Mon 24/12/2007 - 0:22
af ka-modeltog.dk
Spørgsmål - Lyd på MY 6 Tue 11/12/2007 - 21:10
af vincent
Thu 13/12/2007 - 13:03
af Skott
En klub i nærheden af københavn? 13 Lør 8/12/2007 - 21:15
af frede2300
Mon 10/12/2007 - 1:14
af bahnfan.net
Airbrusch 3 Lør 8/12/2007 - 20:02
af pamm
Lør 8/12/2007 - 21:42
af KnudBe
Underlag til banen 11 Lør 8/12/2007 - 1:13
af killerp
Wed 12/12/2007 - 11:30
af hxmiesa
Julen stå for døren 5 Lør 8/12/2007 - 0:38
af killerp
Thu 13/12/2007 - 0:22
af tmjbk
Ledestjerner - julesul - Betlehem - Glædelig Jul! 8 Fri 7/12/2007 - 21:59
af disavelo
Lør 8/12/2007 - 1:45
af merete_np
Lidt om klubber 8 Fri 7/12/2007 - 21:32
af S123
Lør 15/12/2007 - 3:56
af S123
IC4 i model 45 Thu 6/12/2007 - 19:47
af Voller
Søn 9/5/2010 - 18:58
af ulrikernst
Roco kortkobling på Märklin rangertraktor 0 Tue 4/12/2007 - 23:29
af Voller
n/a
Hvilken del er defekt 3 Tue 4/12/2007 - 16:37
af geezer
Tue 4/12/2007 - 21:04
af geezer
Ombygning fra jævnstrøm til vekselstrøm 5 Tue 4/12/2007 - 0:33
af Carsten Phillip...
Tue 4/12/2007 - 12:10
af killerp
Rensning af gamle N skinner og tog 35 Mon 3/12/2007 - 7:54
af roed
Wed 16/1/2008 - 15:35
af S123
Har i støv på jeres baner 0 Søn 2/12/2007 - 15:03
af tmjbk
n/a
ROCO MZ med dårlige k'øreegenskaber. 10 Fri 30/11/2007 - 16:26
af Thomas Jespersen
Wed 5/12/2007 - 21:25
af killerp
Hvad er dyrt og hvad er billigt? 2 Fri 30/11/2007 - 14:35
af Leonard
Mon 3/12/2007 - 5:29
af domino
Köf lyser gult m.m. 7 Søn 25/11/2007 - 16:29
af bahnfan.net
Fri 30/11/2007 - 8:04
af Lars Skjærlund
Små anlæg i forskellige variationer. 1 Lør 24/11/2007 - 20:57
af bahnfan.net
Lør 24/11/2007 - 22:05
af KnudBe
spørgsmål 14 Fri 23/11/2007 - 21:15
af vincent
Lør 1/12/2007 - 16:22
af hxmiesa