Generelt

Løst og fast om modelbaner. Brug det til emner, der ikke passer andre steder.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Hvad købte du på Hobbymessen? 5 Mon 12/11/2007 - 22:50
af Kim Larsen
Wed 14/11/2007 - 14:07
af frede2300
Min første patinering. 10 Mon 29/10/2007 - 20:04
af bahnfan.net
Søn 11/11/2007 - 20:44
af pamm
patinering 5 Søn 11/11/2007 - 9:50
af pamm
Søn 11/11/2007 - 20:16
af pamm
Patinering af C-spor. 3 Thu 8/11/2007 - 0:02
af bahnfan.net
Thu 8/11/2007 - 0:32
af killerp
HOBBY MESSE Valby 34 Fri 2/11/2007 - 9:25
af killerp
Wed 7/11/2007 - 9:40
af mylle
grantræer 4 Fri 2/11/2007 - 12:24
af Flemming Lunddal
Tue 6/11/2007 - 18:08
af Flemming Lunddal
Mit lille MSS Livesteam lokomotiv. 2 Mon 5/11/2007 - 20:39
af Sonnich Johannesen
Mon 5/11/2007 - 21:17
af Sonnich Johannesen
Reportage fra Hobbymessen i efteråret 2007 3 Søn 4/11/2007 - 3:30
af Occam
Søn 4/11/2007 - 12:16
af Lars
Märklin kortkoblinger på PIKO containervogne m.m. 8 Thu 25/10/2007 - 23:07
af bahnfan.net
Thu 1/11/2007 - 14:00
af Leonard
Spårgsmål vedrørende støj og skinner... 34 Søn 21/10/2007 - 17:50
af Benny Z
Tue 30/10/2007 - 17:03
af Techek
Sådan skal det ikke gøres! 7 Fri 26/10/2007 - 16:07
af Leonard
Tue 30/10/2007 - 17:02
af Techek
Erfaringer med Peco spor til 3-skinne. 7 Søn 28/10/2007 - 22:45
af bahnfan.net
Mon 29/10/2007 - 11:53
af bahnfan.net
Hvem skal til Modelbanetræf 30 Mon 15/10/2007 - 0:10
af Bibihest
Søn 28/10/2007 - 22:11
af Mikael
Bropiller med murværk i gips 9 Mon 17/9/2007 - 11:02
af Techek
Søn 28/10/2007 - 18:20
af Techek
DAnske signalvinger 15 Tue 23/10/2007 - 15:49
af MH 322
Fri 26/10/2007 - 23:02
af Cargoman
Hvilken kortkobling er den bedste? 18 Wed 17/10/2007 - 23:36
af Skovsøekspressen
Thu 25/10/2007 - 19:29
af Poul
Det flotteste anlæg 19 Wed 25/7/2007 - 15:22
af DennisTR
Thu 25/10/2007 - 15:02
af frede2300
Nordvest Jydsk Modeljernbane Klub 9 Fri 5/10/2007 - 10:08
af Techek
Wed 24/10/2007 - 14:04
af Suzi Elena Apelgren
... 2 Mon 22/10/2007 - 10:19
af F.Ormstrup
Tue 23/10/2007 - 16:47
af Techek
Langt græs på landskabet 18 Søn 29/7/2007 - 17:07
af Techek
Fri 19/10/2007 - 21:56
af killerp
Materialevalg til moduler 5 Søn 14/10/2007 - 19:59
af Leonard
Søn 14/10/2007 - 23:19
af Leonard
Lux rense vogne 26 Thu 4/10/2007 - 15:12
af killerp
Lør 13/10/2007 - 19:27
af Poul
Lokale til seriøs n bygger i Lyngbyområdet (storkbh).. 0 Fri 12/10/2007 - 16:11
af n-nørden
n/a
ROCO + Märklin 11 Mon 8/10/2007 - 22:19
af Busken
Wed 10/10/2007 - 22:55
af killerp
En undren 4 Tue 9/10/2007 - 21:36
af HansPedersen
Tue 9/10/2007 - 22:33
af hxmiesa