Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Strømforsyning 2 Fri 19/3/2010 - 21:09
af futte111
Fri 19/3/2010 - 23:03
af boholm
Loddetin 13 Lør 20/3/2010 - 12:36
af nipe
Søn 21/3/2010 - 0:33
af Gert Frikke
Firkantede LEDs 8 Søn 28/3/2010 - 19:21
af Horsecreek
Mon 29/3/2010 - 6:29
af moppe
magnet relæ 7 Tue 6/4/2010 - 13:00
af Kdkhr-1n
Tue 6/4/2010 - 16:50
af moppe
Digital Tilbagemeldingsmodul 2 Fri 9/4/2010 - 20:52
af Fizban
Lør 10/4/2010 - 17:37
af Fizban
Deltagere og tovholder/supervisor til PIC-projekter ???????? 75 Thu 10/12/2009 - 21:39
af ksor
Søn 11/4/2010 - 19:32
af nipe
Analog bane med styring af PC 0 Mon 12/4/2010 - 10:02
af Defess
n/a
Marklin og to-skinne? 25 Thu 8/4/2010 - 17:51
af Cowi
Tue 13/4/2010 - 23:05
af BlackThorne
Roco Pc drift hvem kan hjælpe ??? 5 Tue 6/4/2010 - 13:31
af BDR
Thu 15/4/2010 - 21:50
af speed180
Køb af IC 21 Lør 10/4/2010 - 22:17
af Fizban
Søn 18/4/2010 - 9:00
af moppe
Sporbesastmelder 10 Lør 17/4/2010 - 8:38
af frede2300
Søn 18/4/2010 - 15:28
af moppe
hjælp til sportavle 8 Mon 5/4/2010 - 20:56
af Malum
Søn 18/4/2010 - 21:42
af frede2300
Märklin K_skinner - er skinnestrenge elektrisk adskilte ? 9 Mon 19/4/2010 - 9:06
af Kresten
Mon 19/4/2010 - 15:03
af martindahl
Märklin keyboard 6040 3 Lør 17/4/2010 - 17:46
af Hansen2010
Mon 19/4/2010 - 16:53
af Hansen2010
ombygning af DC maskiner til AC 19 Søn 4/10/2009 - 18:50
af Kielskov
Tue 27/4/2010 - 19:40
af moppe
Computerstyring af Analog märklin bane 5 Tue 13/4/2010 - 0:25
af tpso
Tue 27/4/2010 - 22:01
af tpso
Programmering af signal med Intellibox 3 Fri 30/4/2010 - 12:01
af Asger
Søn 2/5/2010 - 20:50
af disavelo
Lys i roco mz 1420 16 Søn 2/5/2010 - 23:29
af Barner860
Mon 3/5/2010 - 22:27
af moppe
Faller car system 2 Tue 4/5/2010 - 19:32
af Busk
Thu 6/5/2010 - 14:50
af disavelo
problemer med trix 4 Tue 4/5/2010 - 21:48
af Brian1980
Tue 11/5/2010 - 0:08
af Gert Frikke
er der nogle der har bygget et bachmann om til 3punkt ac dig 2 Mon 17/5/2010 - 11:43
af diablomandk
Mon 17/5/2010 - 19:31
af diablomandk
styring af sporskifte 4 Tue 18/5/2010 - 22:30
af RGudmandsen
Wed 19/5/2010 - 8:13
af RGudmandsen
Seriøst el-arbejde... 9 Lør 22/5/2010 - 21:22
af JD
Mon 24/5/2010 - 1:19
af Litra P
strømoptag 2 Lør 22/5/2010 - 21:13
af mylle
Tue 25/5/2010 - 6:27
af mylle
Gør-det-selv sportavler 34 Tue 20/2/2007 - 10:12
af Mikael
Wed 2/6/2010 - 22:59
af reh