Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Manden der svejser.. 11 Mon 14/9/2009 - 15:15
af Mads H
Mon 14/9/2009 - 22:37
af Gert Frikke
TIDSRELÆ 0 Mon 21/9/2009 - 17:45
af Richard
n/a
märklin 72020 vs 72021 (strømførende kortkoblinger) 2 Søn 27/9/2009 - 1:05
af "Krokodil"
Søn 27/9/2009 - 14:30
af "Krokodil"
Hjælp til Uhlenbrock 44200 og rigtig god jul til alle 5 Thu 13/12/2007 - 21:44
af kulle2007
Lør 24/10/2009 - 10:08
af bygger01
Hvad hedder dette stik 6 Thu 29/10/2009 - 13:43
af Bibihest
Fri 30/10/2009 - 23:49
af Bibihest
Lodde ledninger på M-skinner 5 Lør 31/10/2009 - 19:36
af ksor
Søn 1/11/2009 - 12:54
af ksor
Loconet 2 Søn 1/11/2009 - 14:19
af Busk
Søn 1/11/2009 - 16:17
af Snuden
Kontaktpunkt med lysbro 2 Søn 1/11/2009 - 14:10
af ksor
Søn 1/11/2009 - 22:37
af boholm
ACDC 20 Søn 15/11/2009 - 21:27
af basse-jensen
Wed 18/11/2009 - 21:28
af basse-jensen
Sporskifter - "opkøring" bagfra. 7 Søn 22/11/2009 - 23:47
af Bjørn
Mon 23/11/2009 - 9:13
af Bibihest
Styring af udvekslingsbanegård - Løsning 6 Søn 8/11/2009 - 11:05
af Asger
Mon 23/11/2009 - 12:55
af Asger
Skematisk sporplan eller på skærmen ???? 24 Søn 22/11/2009 - 17:50
af ksor
Lør 28/11/2009 - 10:13
af ksor
Märklin baneoverskæring 1 Wed 2/12/2009 - 23:23
af taars_nord
Thu 3/12/2009 - 10:06
af pejft
Ekstra strømudtag ? 12 Tue 1/12/2009 - 23:28
af TBS
Thu 3/12/2009 - 17:35
af martindahl
Hvor holder toget på min skyggebanegård 10 Lør 5/12/2009 - 21:00
af ervar
Mon 7/12/2009 - 9:38
af ervar
Forlængerledning 15 Thu 19/11/2009 - 9:27
af friluft
Tue 8/12/2009 - 12:31
af Frank F
Tilslutning af sporskifte lanterne 8 Thu 10/12/2009 - 15:24
af Bibihest
Fri 11/12/2009 - 11:13
af Bibihest
Vendesløjfer og Moduler 2 Søn 13/12/2009 - 15:17
af Litra P
Søn 13/12/2009 - 17:35
af Litra P
Ledninger og deres montering 35 Tue 16/6/2009 - 23:37
af Erik 1:87
Søn 13/12/2009 - 18:53
af Gert Frikke
Trådløs controller der virker ...? 3 Mon 14/12/2009 - 22:42
af JD
Tue 15/12/2009 - 10:50
af PerOlsen
Märklin M-skinne 5107 med retningsbestemte slutte-kontakter 9 Søn 20/12/2009 - 15:51
af ksor
Mon 21/12/2009 - 21:04
af pejft
el diagrammer 2 Wed 30/12/2009 - 22:30
af knud
Thu 31/12/2009 - 13:18
af pejft
Kollidering af signaler ved digitaldrift .... ??? 8 Thu 31/12/2009 - 13:18
af ksor
Thu 31/12/2009 - 15:18
af Purellum
Forbindelse til IB'en (Tysk manual side 24) 4 Lør 2/1/2010 - 18:23
af ksor
Søn 3/1/2010 - 14:32
af Mikael
Multimeter og DCC 4 Wed 13/1/2010 - 16:44
af Elgen
Wed 13/1/2010 - 21:36
af Purellum