Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Polarisering af af "englænder" 4 Lør 31/5/2008 - 8:20
af Møtrik
Mon 9/6/2008 - 11:54
af Møtrik
montering af spændingsregulator 29 Lør 14/6/2008 - 21:11
af Busk
Mon 23/6/2008 - 19:21
af Purellum
Minus plus 5 Thu 3/7/2008 - 17:51
af Busk
Thu 3/7/2008 - 21:38
af jkristia
Udskiftning af decoder 0 Tue 8/7/2008 - 20:53
af Busk
n/a
Bremsestrækning til AC, hvordan 2 Lør 28/6/2008 - 0:33
af Skovsøekspressen
Wed 9/7/2008 - 20:43
af Leif Bach
Koblinger 15 Fri 23/11/2007 - 18:39
af Asger
Wed 9/7/2008 - 22:40
af Leif Bach
Sporskifte drev 16 Mon 16/6/2008 - 19:59
af a62213
Lør 12/7/2008 - 11:19
af mylle
Relæ - ikke modeltogsrelateret 3 Wed 16/7/2008 - 22:49
af lgh
Wed 16/7/2008 - 23:27
af lgh
Bomanlæg 1 Thu 17/7/2008 - 13:47
af Busk
Fri 18/7/2008 - 22:16
af Jean
Eletronik til lille peneltog 8 Thu 17/7/2008 - 21:07
af kulle2007
Søn 20/7/2008 - 23:33
af S123
Blokstyring 24 Thu 24/7/2008 - 8:37
af a62213
Lør 26/7/2008 - 8:28
af a62213
Motor + dekoder c eller k skinner - billigste løsning 8 Tue 5/8/2008 - 13:03
af frede2300
Tue 12/8/2008 - 1:23
af Bibihest
tips til ROCO kran 41290 0 Wed 13/8/2008 - 14:51
af kulle2007
n/a
Lysskranke som "kontakt" 22 Tue 3/4/2007 - 15:06
af ksor
Thu 21/8/2008 - 15:41
af Gert Frikke
Andre typer tilbagemelding? 3 Lør 16/8/2008 - 17:22
af Bibihest
Fri 22/8/2008 - 22:42
af ErikS
Hvilken vej vender smd 3 Fri 29/8/2008 - 9:12
af Bibihest
Fri 29/8/2008 - 18:04
af Bibihest
ESU loksound til Märklin soft drive sinus 1 Thu 28/8/2008 - 17:26
af Busk
Tue 9/9/2008 - 14:54
af ErikS
booster 3 Tue 23/9/2008 - 14:00
af ronnie6-6
Tue 23/9/2008 - 18:11
af ronnie6-6
Digitrax Zephyr command control 4 Søn 28/9/2008 - 1:14
af humpel
Søn 28/9/2008 - 13:42
af humpel
Bistabilt relæ 3 Wed 1/10/2008 - 17:01
af a62213
Thu 2/10/2008 - 13:42
af boholm
Timmet stop ved et lyssignal 5 Søn 5/10/2008 - 11:01
af a62213
Wed 8/10/2008 - 10:57
af a62213
Kvadrat ?? 34 Wed 3/1/2007 - 18:54
af Stefan
Wed 8/10/2008 - 11:37
af a62213
Eletronik-komponent holder? 15 Søn 31/8/2008 - 10:36
af Bibihest
Søn 19/10/2008 - 13:30
af moppe
Chokoladekran.... ;o) 13 Mon 8/9/2008 - 17:58
af Klarsyn
Fri 24/10/2008 - 14:23
af Klarsyn
Dioder 12 Fri 24/10/2008 - 12:26
af a62213
Lør 25/10/2008 - 10:26
af lgh