Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Overskæring 6 Mon 13/9/2010 - 12:23
af disavelo
Lør 18/9/2010 - 23:19
af disavelo
hvordan får jeg et skifte spor sat til 2 Søn 19/9/2010 - 20:37
af risvej07
Søn 19/9/2010 - 22:43
af martindahl
Styring af skiftespor og signaler 35 Mon 23/8/2010 - 20:18
af ksor
Mon 20/9/2010 - 10:11
af tpso
TAMS MC 7 Søn 22/8/2010 - 23:59
af h-thomsen
Mon 20/9/2010 - 10:37
af frede2300
Trafo til dioder og anden belysning 27 Mon 20/9/2010 - 11:53
af Mads H
Tue 21/9/2010 - 15:37
af Purellum
Lodning på skinner 18 Søn 19/9/2010 - 10:14
af Henrik Houstrup
Fri 24/9/2010 - 21:32
af gmmz
Marklin digital / Analog med SRM-4 8012 Lussi Elektronik 46 Lør 15/5/2010 - 23:52
af Voice_dk
Søn 26/9/2010 - 11:30
af moppe
elektronik til fallercar system 5 Tue 15/6/2010 - 21:57
af Fizban
Mon 27/9/2010 - 21:09
af RhB644
Lysdioder og vekselstrøm? 13 Fri 9/5/2008 - 16:44
af ErikS
Wed 29/9/2010 - 11:17
af boholm
Switchpilot servo og servoer, analog styrring 5 Tue 5/10/2010 - 21:43
af Klaus_H
Tue 5/10/2010 - 23:03
af moppe
Billig servo decoder til 4 sporskift DCC eller MM 5 Lør 2/10/2010 - 22:31
af speed180
Wed 6/10/2010 - 22:11
af speed180
Hjælp til tofarvet LED til styrevogn 14 Fri 17/9/2010 - 21:47
af f1freakdk
Tue 12/10/2010 - 17:32
af f1freakdk
Sporskiftedrev 1 Lør 23/10/2010 - 18:21
af Busk
Lør 23/10/2010 - 20:35
af martindahl
Arnold 7695 blokstyring 0 Mon 25/10/2010 - 20:26
af gm freak
n/a
Lysstyring i personvognsstamme 3 Wed 27/10/2010 - 21:42
af Kresten
Thu 28/10/2010 - 9:24
af Kresten
Fastgørelse af LED lys i sportavle 3 Fri 29/10/2010 - 20:57
af TBS
Fri 29/10/2010 - 21:32
af TBS
Erstatning for bremsemodul 1 Mon 1/11/2010 - 0:18
af Lars Brix
Mon 1/11/2010 - 9:34
af Alex
Hjælp til dårligt strømoptag,DCC 3 Lør 23/10/2010 - 21:42
af domino
Thu 4/11/2010 - 2:29
af Jaco
digitalt 12 Søn 7/11/2010 - 15:41
af Renras
Thu 11/11/2010 - 12:56
af Renras
Analog sportavle 8 Lør 23/10/2010 - 13:14
af mr-data
Lør 13/11/2010 - 13:23
af mr-data
Sporskiftemotor/polarisering 10 Søn 14/11/2010 - 11:29
af TT-tog
Søn 14/11/2010 - 20:37
af TT-tog
To styreenheder til Märklin 2 Tue 16/11/2010 - 8:39
af KBAndersen
Tue 16/11/2010 - 15:47
af KBAndersen
Hvordan kan jeg dem til at køre langsommere 5 Søn 14/11/2010 - 23:03
af SørenG
Wed 17/11/2010 - 19:55
af moppe
Smd dioder 4 Lør 20/11/2010 - 12:51
af Busk
Lør 20/11/2010 - 23:07
af Kresten
Motorstyring til drejeskive 18 Wed 10/11/2010 - 22:16
af HP 16
Wed 24/11/2010 - 0:08
af Jaco