Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Hjælp til ombygning af tog 2 Lør 24/11/2007 - 9:11
af domino
Thu 1/5/2008 - 6:59
af moppe
Hjælp til Uhlenbrock 44200 og rigtig god jul til alle 5 Thu 13/12/2007 - 21:44
af kulle2007
Lør 24/10/2009 - 10:08
af bygger01
Lenz tranfo TR 150 9 Lør 12/1/2008 - 22:35
af killerp
Lør 26/1/2008 - 23:51
af Gert Frikke
Fallers baneoverskæring og Märklin c skinner 1 Tue 5/2/2008 - 21:43
af Niels
Wed 13/2/2008 - 20:56
af mr-data
Signaler, der virker - hvordan? 4 Wed 13/2/2008 - 4:55
af Willie Garvin
Thu 14/2/2008 - 4:33
af Willie Garvin
Omskifter 2 Søn 17/2/2008 - 22:12
af Souschefen
Søn 17/2/2008 - 23:09
af pejft
modstand foran smd led 8 Mon 18/2/2008 - 12:03
af Bibihest
Thu 21/2/2008 - 12:21
af boholm
Styremodul til daglyssignaler 3 Thu 21/2/2008 - 16:44
af Skott
Thu 21/2/2008 - 18:47
af Skott
Transformater 49 Lør 23/2/2008 - 13:24
af Søren Christensen
Fri 29/2/2008 - 12:06
af Klarsyn
Overskæringsignaler 4 Søn 24/2/2008 - 17:36
af MH 322
Søn 24/2/2008 - 23:55
af Horsecreek
FSB-Fragt til DOS 0 Thu 28/2/2008 - 15:43
af Souschefen
n/a
Hjelp til tilsluting 6 Thu 6/3/2008 - 20:22
af Søren Christensen
Fri 7/3/2008 - 0:48
af Revilo
Lidt om transformere. 57 Lør 8/3/2008 - 12:20
af Purellum
Mon 17/3/2008 - 20:20
af Purellum
Afkoblingsskinner 18 Mon 10/3/2008 - 14:00
af klytz
Fri 4/4/2008 - 11:37
af martindahl
Analog styring på en enkelt sporet bane m/ flere stationer 11 Mon 10/3/2008 - 15:21
af a62213
Wed 12/3/2008 - 20:28
af Lars Skjærlund
Märklin digitale signaler (alternativ?) (det blev langt) 9 Lør 15/3/2008 - 22:09
af "Krokodil"
Mon 17/3/2008 - 21:46
af killerp
Brugsanvisning til Märklin 6600 electronic 5 Mon 17/3/2008 - 19:14
af disavelo
Tue 18/3/2008 - 17:08
af pejft
Glemsom 4 Tue 18/3/2008 - 22:18
af merklin
Wed 19/3/2008 - 22:45
af merklin
Tilbagemelder/sektion optaget 2 Mon 24/3/2008 - 17:12
af KnudBe
Mon 24/3/2008 - 19:02
af KnudBe
Belysning i personvogne...? 37 Thu 27/3/2008 - 1:56
af Kresten
Lør 11/7/2009 - 17:06
af bluesy
Elektronisk afkobler 25 Tue 1/4/2008 - 16:57
af a62213
Søn 18/5/2008 - 16:06
af a62213
2- og 3-skinne sammen 1 Thu 3/4/2008 - 14:03
af frede2300
Thu 3/4/2008 - 23:28
af KnudBe
Lys i Bns fra Tog og Tekno 1 Mon 7/4/2008 - 10:16
af mt2604
Mon 7/4/2008 - 11:21
af Leonard
Vendesløjfe ?? 4 Thu 10/4/2008 - 19:10
af Fizban
Mon 21/4/2008 - 23:30
af boholm
Blinke kredsløb 8 Wed 16/4/2008 - 13:46
af Horsecreek
Wed 16/4/2008 - 22:47
af moppe