Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Polarisering af Tillig Elite sporskifter 5 Søn 23/5/2010 - 16:24
af spazerman
Lør 5/6/2010 - 16:01
af spazerman
Faller car rille fræser 6 Tue 8/6/2010 - 14:25
af Busk
Wed 9/6/2010 - 13:44
af Busk
Hobbytrade dobbeltdækker 1 Wed 9/6/2010 - 9:11
af Busk
Wed 9/6/2010 - 15:22
af pejft
Kobbertråd 1 Thu 10/6/2010 - 8:57
af Busk
Thu 10/6/2010 - 9:23
af martindahl
Märklin 74995 7 Thu 10/6/2010 - 20:18
af jhcn
Fri 11/6/2010 - 10:52
af jhcn
Lokprogrammer 8 Lør 12/6/2010 - 13:09
af Busk
Mon 14/6/2010 - 11:42
af Kresten
Volt 3 Søn 20/6/2010 - 18:24
af Busk
Mon 21/6/2010 - 0:46
af Ole Vedel
Relæ 15 Mon 21/6/2010 - 15:03
af jkp4100
Thu 24/6/2010 - 12:09
af jkp4100
Märklin drejeskive 7286 4 Wed 30/6/2010 - 9:40
af Lincoln
Wed 30/6/2010 - 15:46
af pejft
Strømkreds til LED belysning ( signaler etc. ) 7 Wed 30/6/2010 - 13:48
af TBS
Fri 2/7/2010 - 19:13
af TBS
Drejeskive Märklin VS Roco VS Heljan 2 Søn 4/7/2010 - 22:36
af SC
Tue 6/7/2010 - 16:30
af SC
Märklin trafo 14 Wed 7/7/2010 - 14:25
af jhcn
Wed 7/7/2010 - 22:38
af jhcn
Modelbane Europa 1 Fri 16/7/2010 - 10:32
af schweizertog
Fri 16/7/2010 - 11:10
af moppe
Programmerings hjælp til Atmega 32 6 Wed 21/7/2010 - 10:58
af speed180
Wed 21/7/2010 - 23:38
af frede2300
Blinklys til 1:1 jernbaneoverkørsel 8 Thu 29/7/2010 - 12:55
af martindahl
Thu 29/7/2010 - 22:43
af martindahl
Tivoli H0 4 Søn 20/6/2010 - 23:18
af ulrikernst
Mon 2/8/2010 - 20:29
af ulrikernst
Loksound decoder til Marcipanbrød 1 Thu 5/8/2010 - 13:32
af morten
Lør 7/8/2010 - 23:59
af martindahl
drev i sporskift driller 8 Fri 13/8/2010 - 19:40
af stenlille banen
Tue 17/8/2010 - 16:20
af moppe
Central Station vs. ECoS 50200 vs. Andre -Hvilken er bedst ? 22 Søn 8/8/2010 - 21:18
af Ishøjer
Tue 24/8/2010 - 11:42
af SC
Erfaring med MBTronik 10 Mon 23/8/2010 - 18:29
af frede2300
Søn 29/8/2010 - 17:20
af Møtrik
kabelføring 2 Thu 2/9/2010 - 15:48
af Richard
Thu 2/9/2010 - 19:46
af reh
kan må lave en analog bane om tol digital 3 Wed 1/9/2010 - 9:29
af marden87
Thu 9/9/2010 - 15:45
af pejft
Uhlenbrock / Intellibox. !!! 3 Fri 10/9/2010 - 14:52
af gnilre2
Fri 10/9/2010 - 18:00
af pejft
Roco sporskiftedrev 4 Tue 7/9/2010 - 18:23
af Henrik Houstrup
Lør 11/9/2010 - 0:41
af Henrik Houstrup
opto-reflektor som kontaktskinne / feedback 18 Mon 13/9/2010 - 23:19
af tpso
Lør 18/9/2010 - 22:56
af tpso