Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Spørgsmål til brug af dioder ved Viessmann perronlampe 6726 2 Wed 17/6/2015 - 18:59
af morten
Fri 19/6/2015 - 11:52
af DanskBjergbane
LED lys i HO vogne 19 Søn 3/5/2015 - 16:50
af lehnemann
Thu 14/5/2015 - 12:09
af lehnemann
Hvorfor passer mit forbrug ikke... 2 Lør 9/5/2015 - 17:38
af jkp4100
Lør 9/5/2015 - 21:44
af jkp4100
At udregne hvilken modstand jeg skal bruge 18 Wed 6/5/2015 - 7:51
af lehnemann
Wed 6/5/2015 - 14:25
af lehnemann
Kondensator mellem spor 2 Thu 9/4/2015 - 21:17
af TKC
Fri 10/4/2015 - 4:58
af Bent_P
Brugsanvisninfg til Fleischmann 712 Transformator 5 Søn 5/4/2015 - 15:21
af JPO
Mon 6/4/2015 - 19:16
af Skott
LED eller glødepærer til viessmann. 2 Lør 28/3/2015 - 0:28
af Henrik227
Lør 28/3/2015 - 12:54
af Henrik227
Hjælp til analog Lokomotiv (Märklin 3000) 6 Fri 27/3/2015 - 15:46
af cruiser79
Lør 28/3/2015 - 0:10
af Perjc
Kondensator på BNS Lysprint... 3 Fri 20/3/2015 - 20:47
af fkm
Fri 20/3/2015 - 22:06
af Bent_P
hvem ligger inde med et diagram i normal størelse fra Banen nr. 21 1 Fri 20/3/2015 - 11:04
af Voice_dk
Fri 20/3/2015 - 13:40
af Alex
Strømforsyning fra pc 10 Mon 16/3/2015 - 22:33
af jkp4100
Thu 19/3/2015 - 13:08
af Baungaard
LED pærer til Maerklin lyssignaler af ældre årgang?? 5 Lør 14/3/2015 - 8:06
af ventrikel
Mon 16/3/2015 - 9:07
af ventrikel
Danske ikoner til Rocrail 3 Mon 9/3/2015 - 10:16
af Denis Schuster ...
Mon 9/3/2015 - 18:47
af Denis Schuster ...
Simpelt belysning i huse 7 Tue 3/3/2015 - 18:23
af crjensen
Wed 4/3/2015 - 21:59
af BT
Forskellen på LK100 og LK200? 4 Søn 1/3/2015 - 14:07
af TireBurner
Søn 1/3/2015 - 19:21
af trn85
Sporskifte tilbagemelding (DCC & sporbesat melder) 6 Wed 11/2/2015 - 11:41
af brv64b
Lør 14/2/2015 - 15:39
af ZaiperEls
Forvirret med bremsemodul og digital 4 Thu 29/1/2015 - 19:50
af Magnusmyggen
Mon 9/2/2015 - 11:21
af DanskBjergbane
hvad er dette ? 6 Lør 31/1/2015 - 18:12
af Lassefar2009
Søn 1/2/2015 - 17:24
af Lassefar2009
Isolering af skinner/sidespor, forvirret ?? 4 Fri 23/1/2015 - 23:43
af domino
Lør 24/1/2015 - 1:04
af f1freakdk
Dekoder skifter køreretning ... 8 Wed 24/12/2014 - 16:47
af Litra-H
Søn 18/1/2015 - 11:09
af lstarup
Servomotor til remise, erfaringer 11 Wed 10/12/2014 - 23:00
af HEDO
Thu 15/1/2015 - 8:47
af HEDO
LED-bånd vs dekoder. 26 Fri 5/12/2014 - 1:02
af Henrik227
Mon 12/1/2015 - 23:44
af trainmad
Montering af servo i Heljans vindmølle 11 Wed 7/1/2015 - 21:16
af HEDO
Lør 10/1/2015 - 13:10
af Bent_P
Byg selv dekoder 4 Fri 2/1/2015 - 16:00
af DJ.Lucifer
Søn 4/1/2015 - 10:46
af DJ.Lucifer
Lanterne til PECO sporskifter ? 4 Mon 29/12/2014 - 16:31
af HEDO
Tue 30/12/2014 - 23:50
af Skott