Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Kontaktskinner og pendultog 0 Mon 1/5/2017 - 20:31
af jpetersen
n/a
Märklin digitalboks 60111 og 60115 1 Thu 13/4/2017 - 14:13
af digi6600
Thu 13/4/2017 - 14:29
af f1freakdk
Hvordan kan man styre de enkelte toge hver for sig 28 Wed 29/3/2017 - 8:01
af Terslin
Fri 7/4/2017 - 21:20
af MogensBuhl
Modstand 1 Thu 30/3/2017 - 19:13
af tmjbk
Thu 30/3/2017 - 21:35
af nipe
RocRail og RaspberryPi 3 Thu 23/3/2017 - 17:50
af condor-9
Thu 23/3/2017 - 22:39
af Lars Skjærlund
- er der en elektronikkyndig til stede?? 26 Thu 26/1/2017 - 0:08
af f1freakdk
Lør 11/3/2017 - 15:05
af PerOlsen
digital dekoder 1 Lør 18/2/2017 - 20:04
af Jens Nielsen
Mon 20/2/2017 - 18:12
af Snuden
Print/board for RJ45 hun stik 8 Wed 15/2/2017 - 17:13
af nipe
Thu 16/2/2017 - 22:58
af ljm21
Overvågning af sporskifte 9 Tue 14/2/2017 - 3:40
af mr-data
Tue 14/2/2017 - 15:23
af mr-data
Märklin L88- S88 2 Mon 6/2/2017 - 23:36
af Orladk53
Lør 11/2/2017 - 17:22
af peterw
Søger hjælp til lodning af SMD LED 0402 på ledning 1 Wed 8/2/2017 - 11:11
af PL
Wed 8/2/2017 - 13:30
af f1freakdk
Märklin dobbeltkryds 2260 4 Thu 2/2/2017 - 18:13
af Busk
Fri 3/2/2017 - 17:07
af LauR90
Isolering af kontaktskinner 10 Lør 28/1/2017 - 17:58
af jpetersen
Søn 29/1/2017 - 16:11
af ush
Signaler styret af Arduino 3 Fri 27/1/2017 - 0:26
af PerOlsen
Lør 28/1/2017 - 9:49
af je
Blinkende fyr mm. 12 Thu 19/1/2017 - 17:07
af KenVøge
Mon 23/1/2017 - 23:57
af H0 DCC
Märklin 7286 drejeskiveproblemer 6 Mon 23/5/2016 - 18:34
af ush
Søn 22/1/2017 - 18:10
af Marklin4me
Servo kontroller til afkobling ? 8 Wed 24/8/2016 - 18:44
af Ole Vedel
Thu 12/1/2017 - 10:24
af Möllehem
Ældre lok med forskellige udfordringer 9 Thu 5/1/2017 - 2:10
af Lincoln
Søn 8/1/2017 - 2:13
af Lincoln
Danske DSB Signaler HO? 16 Mon 19/12/2016 - 13:47
af Efa
Fri 23/12/2016 - 14:48
af Bent_P
Märklin krydsning 24649 7 Lør 17/12/2016 - 14:10
af Efa
Søn 18/12/2016 - 10:34
af Marklin4me
Strømforsyning / adaptere 17 Søn 11/12/2016 - 19:27
af TBS
Wed 14/12/2016 - 15:05
af TBS
Sporoptaget / Elektrolytter 3 Søn 4/12/2016 - 13:29
af Stationsforstanderen
Søn 11/12/2016 - 19:58
af birkla
Husbelysning 9 Mon 5/9/2016 - 12:28
af a62213
Thu 8/12/2016 - 22:44
af HEDO
Fotocelle eller IR 5 Thu 1/12/2016 - 17:24
af tmjbk
Thu 8/12/2016 - 18:22
af tmjbk
Windigipet lokobilleder 6 Søn 4/12/2016 - 21:19
af Orladk53
Tue 6/12/2016 - 21:04
af fjorbak