Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Kørestrøm 10 Tue 5/4/2016 - 19:47
af Thomas Wiesner
Wed 6/4/2016 - 22:22
af f1freakdk
Analog sportavlestyring af 3-vejssporskifte. 4 Thu 7/4/2016 - 8:53
af Horsecreek
Thu 7/4/2016 - 11:40
af f1freakdk
forum emne viessmann 4554 0 Thu 7/4/2016 - 18:55
af Jens Nielsen
n/a
Tilbagemelding om besat/fri fra 3-leder C-sporskifte 7 Fri 1/4/2016 - 12:13
af nipe
Lør 9/4/2016 - 11:14
af nipe
Hjælp til Viessmann 4500/4501/4502 vingesignaler samt Viessmann 4515 spærresignal og forbindelse til Viessmann 5211 4 Lør 19/3/2016 - 18:25
af talbert
Søn 17/4/2016 - 19:47
af talbert
Ang Heljan IC3 førsteudgave 1 Lør 16/4/2016 - 7:09
af futura69
Mon 18/4/2016 - 20:04
af pejft
Englænder på sportavle 3 Tue 26/4/2016 - 16:02
af BT
Tue 26/4/2016 - 20:35
af BT
Windigipet vs Rocrail 4 Thu 12/5/2016 - 15:03
af Jacques123dk
Lør 14/5/2016 - 16:17
af Jacques123dk
Servo til sporskiftedrift 16 Søn 29/5/2016 - 10:35
af Skott
Tue 31/5/2016 - 17:29
af Ole Vedel
Skift mellem pendul/manuel drift 19 Mon 23/5/2016 - 17:20
af BT
Lør 11/6/2016 - 17:44
af jan mx
Størrelse / tykkelse på ledninger til Märklin signaler 2 Thu 7/7/2016 - 9:36
af Stationsforstanderen
Thu 7/7/2016 - 12:38
af Stationsforstanderen
signaler 1 Thu 21/7/2016 - 10:16
af Jens Nielsen
Thu 21/7/2016 - 14:51
af Gert Frikke
Trykknap istedet for vippekontakt 14 Fri 24/6/2016 - 14:45
af a62213
Fri 22/7/2016 - 19:26
af boholm
Märklin sporskifte drev (74491) og en gammel blå Märklin transformator ? 2 Søn 31/7/2016 - 11:28
af LasseSteen
Mon 1/8/2016 - 22:43
af LasseSteen
Fjederkontakt 2 Lør 27/8/2016 - 18:30
af jkp4100
Lør 27/8/2016 - 19:08
af jkp4100
Ny printplade til Heljan MX/MY 8 Lør 20/8/2016 - 12:26
af fjallemark
Mon 12/9/2016 - 10:17
af Kresten
signaler 0 Lør 15/10/2016 - 16:12
af Jens Nielsen
n/a
signaler 0 Lør 15/10/2016 - 16:21
af Jens Nielsen
n/a
Analog styring af Viessmann signaler 5 Tue 25/10/2016 - 12:57
af LasseSteen
Wed 26/10/2016 - 17:00
af LasseSteen
skinner 2 Mon 31/10/2016 - 14:33
af Jens Nielsen
Mon 31/10/2016 - 16:22
af mr-data
Afprøvning af gamle skinner 10 Tue 25/10/2016 - 12:46
af Lincoln
Mon 7/11/2016 - 12:18
af HEDO
Boostere og transformatorer 25 Søn 2/10/2016 - 11:49
af Lincoln
Thu 17/11/2016 - 20:22
af Frank F
Viessmann Multiplexer og gammel blå Märklin trafo 7 Fri 18/11/2016 - 19:30
af LasseSteen
Lør 19/11/2016 - 22:44
af LasseSteen
Märklin 74491 igen igen.... 2 Thu 24/11/2016 - 10:59
af Stationsforstanderen
Thu 24/11/2016 - 16:08
af fjorbak
Windigipet lokobilleder 0 Søn 4/12/2016 - 20:19
af Orladk53
n/a