Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Märklin keyboard 6040 3 Lør 17/4/2010 - 17:46
af Hansen2010
Mon 19/4/2010 - 16:53
af Hansen2010
Sporbesastmelder 10 Lør 17/4/2010 - 8:38
af frede2300
Søn 18/4/2010 - 15:28
af moppe
Computerstyring af Analog märklin bane 5 Tue 13/4/2010 - 0:25
af tpso
Tue 27/4/2010 - 22:01
af tpso
Analog bane med styring af PC 0 Mon 12/4/2010 - 10:02
af Defess
n/a
Køb af IC 21 Lør 10/4/2010 - 22:17
af Fizban
Søn 18/4/2010 - 9:00
af moppe
Digital Tilbagemeldingsmodul 2 Fri 9/4/2010 - 20:52
af Fizban
Lør 10/4/2010 - 17:37
af Fizban
Marklin og to-skinne? 25 Thu 8/4/2010 - 17:51
af Cowi
Tue 13/4/2010 - 23:05
af BlackThorne
Roco Pc drift hvem kan hjælpe ??? 5 Tue 6/4/2010 - 13:31
af BDR
Thu 15/4/2010 - 21:50
af speed180
magnet relæ 7 Tue 6/4/2010 - 13:00
af Kdkhr-1n
Tue 6/4/2010 - 16:50
af moppe
hjælp til sportavle 8 Mon 5/4/2010 - 20:56
af Malum
Søn 18/4/2010 - 21:42
af frede2300
Firkantede LEDs 8 Søn 28/3/2010 - 19:21
af Horsecreek
Mon 29/3/2010 - 6:29
af moppe
Loddetin 13 Lør 20/3/2010 - 12:36
af nipe
Søn 21/3/2010 - 0:33
af Gert Frikke
Strømforsyning 2 Fri 19/3/2010 - 21:09
af futte111
Fri 19/3/2010 - 23:03
af boholm
FEJL: Sporskifte drev "sætter sig" med konstant st 15 Wed 10/3/2010 - 13:25
af Asger
Thu 11/3/2010 - 14:15
af boholm
Overførsel af sprog fra Roco's mumtimus (fra mus til mus) 3 Tue 9/3/2010 - 1:04
af D 826
Søn 14/3/2010 - 21:12
af Newtrain
Blinkende lysdioder 20 Søn 7/3/2010 - 21:37
af Kresten
Thu 11/3/2010 - 0:57
af Litra P
Hjælp til "simpelt" sporskifte m. tilbagemelding s 44 Søn 28/2/2010 - 21:36
af Olsen
Fri 5/3/2010 - 1:08
af Olsen
Pic 16C63A-04/SO 2 Thu 25/2/2010 - 21:21
af mortenr
Thu 25/2/2010 - 23:39
af mortenr
Miniature toggle switches til brug for sporskifter 7 Mon 15/2/2010 - 14:09
af Marklin4me
Tue 16/2/2010 - 14:04
af Palle-R
styre system 3 Søn 14/2/2010 - 22:05
af Fizban
Mon 22/2/2010 - 0:04
af Ole Vedel
SMD dioder 13 Søn 14/2/2010 - 10:34
af Busk
Lør 20/2/2010 - 12:43
af Gert Frikke
Billeder af video vogn med frontlys 3 Tue 9/2/2010 - 3:43
af Severinux
Tue 9/2/2010 - 14:38
af martindahl
marklin 29142 25 Fri 5/2/2010 - 21:13
af stenlille banen
Mon 22/2/2010 - 21:38
af Kresten
Kontakt til inpuls 12 Thu 4/2/2010 - 22:24
af Fizban
Lør 13/2/2010 - 21:57
af Fizban
Samling af Märklin sporskifte 24620 3 Wed 3/2/2010 - 17:51
af perskive
Thu 4/2/2010 - 8:27
af perskive