Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Klemmerække og digital? 2 Thu 5/1/2012 - 20:16
af Thrane
Lør 7/1/2012 - 21:05
af PTMadsen
Dioder 10 Fri 6/1/2012 - 15:18
af rytter
Lør 7/1/2012 - 10:59
af jkp4100
Samling af ledninger? 1 Wed 4/1/2012 - 16:10
af Thrane
Wed 4/1/2012 - 16:26
af diablomandk
Kontakter 9 Wed 21/12/2011 - 22:56
af bygger01
Lør 31/12/2011 - 14:01
af Jesper R
Intellilight tidssynkronisering 3 Mon 26/12/2011 - 20:48
af jan111
Wed 28/12/2011 - 5:11
af Ole Vedel
Hjælp til styring af servo og hjertepolarisering. 22 Thu 17/11/2011 - 13:57
af Olsen
Thu 22/12/2011 - 15:14
af DennisTR
Prisforskel på servoer 5 Wed 21/12/2011 - 13:40
af DennisTR
Thu 22/12/2011 - 13:36
af miken
Værktøjssæt til modeltog 2 Mon 19/12/2011 - 13:08
af Thrane
Mon 19/12/2011 - 18:33
af Rep Neslein
forstyrres i kørsel 11 Tue 13/12/2011 - 0:08
af pete
Søn 18/12/2011 - 23:17
af pete
Hvilket ledning 2 Tue 13/12/2011 - 20:34
af Thrane
Tue 13/12/2011 - 22:52
af h-thomsen
Microswitch og servotråd! 6 Wed 7/12/2011 - 21:05
af Olsen
Thu 8/12/2011 - 7:41
af Møtrik
Marklin Motore 2 Mon 21/11/2011 - 21:04
af Togmanden
Fri 25/11/2011 - 14:36
af Togmanden
RFID eksperimenter 0 Lør 19/11/2011 - 10:53
af angatyr
n/a
sporskifter og vingesignal 16 Lør 12/11/2011 - 19:57
af johnzaar
Mon 14/11/2011 - 22:34
af Ty2 406
El Skiftespor 4 Thu 10/11/2011 - 12:50
af femøl
Fri 11/11/2011 - 14:35
af femøl
CS2 Märklin 3 Wed 9/11/2011 - 21:07
af keld
Thu 10/11/2011 - 20:53
af keld
Märklin 7292M 6 Tue 8/11/2011 - 12:52
af rytter
Thu 10/11/2011 - 17:07
af rytter
Digital drift og kondensator i rulleden materiel 1 Fri 4/11/2011 - 16:04
af f1freakdk
Fri 4/11/2011 - 17:10
af gejo
Lys på banen - begynder... 10 Tue 1/11/2011 - 14:29
af Thrane
Wed 2/11/2011 - 19:01
af Thrane
penduldrift 2 Mon 24/10/2011 - 18:54
af raunholdt
Thu 27/10/2011 - 16:42
af raunholdt
Ét tråds "stiv" ledning ? 25 Tue 18/10/2011 - 20:39
af TBS
Mon 24/10/2011 - 13:21
af TBS
Basis forståelse af krydssporskiftedrev? 8 Wed 19/10/2011 - 10:03
af Baungaard
Thu 20/10/2011 - 17:48
af h087
Styring til skydebro 4 Tue 18/10/2011 - 15:49
af Newtrain
Thu 20/10/2011 - 13:04
af Newtrain
Tilslutning af Märklin overskæring 7054 2 Søn 9/10/2011 - 9:21
af perskive
Fri 14/10/2011 - 18:53
af perskive
Analog vendesløjfe 10 Tue 6/1/2009 - 10:28
af a62213
Thu 13/10/2011 - 12:33
af Willy