Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Relæ 7 Søn 23/2/2014 - 6:23
af Defess
Søn 23/2/2014 - 23:30
af Defess
automatisk polvender 4 Fri 21/2/2014 - 0:54
af Defess
Fri 21/2/2014 - 9:33
af bqg
Viessmann bremsemodul 3 Wed 19/2/2014 - 19:33
af Sdunker
Wed 19/2/2014 - 23:00
af bqg
Lyssignaler, sportavle mv. 0 Søn 9/2/2014 - 14:41
af Nøm
n/a
Roterende blå blik 7 Wed 5/2/2014 - 17:47
af Busk
Lør 8/2/2014 - 7:01
af Busk
Lys på Heljan MY (smelter fronten) 2 Lør 1/2/2014 - 18:02
af jacob rout
Lør 1/2/2014 - 18:36
af Ole Vedel
Railcom 0 Thu 30/1/2014 - 9:00
af tøf tøf
n/a
Lysmarkering ved sporskifte 2 Tue 28/1/2014 - 11:54
af Martin 82
Tue 28/1/2014 - 12:49
af hoffmann6200
Lysmarkering ved sporskifte 8 Tue 28/1/2014 - 11:54
af Martin 82
Lør 8/2/2014 - 11:57
af jkp4100
Lejrbål 19 Tue 21/1/2014 - 21:46
af Reiner
Fri 31/1/2014 - 19:15
af Reiner
hjælp angående LK200 3 Tue 14/1/2014 - 18:17
af sputnik 110
Tue 14/1/2014 - 23:29
af bqg
Porte, døre og lys 25 Søn 12/1/2014 - 19:48
af DanskBjergbane
Thu 6/2/2014 - 18:30
af DanskBjergbane
Mangler AKUT denne dims ( måske kondensator) HJÆLP 5 Søn 12/1/2014 - 12:28
af hoffmann6200
Søn 12/1/2014 - 20:50
af hoffmann6200
Bogobit bremsemodul 1 Thu 9/1/2014 - 23:05
af nimbussen
Lør 11/1/2014 - 0:24
af leifo
PC ATX PSU Strømforsyning - effektfuld til modeljernbanen 30 Wed 8/1/2014 - 15:28
af pejft
Lør 22/2/2014 - 19:26
af pejft
Til de sidste analog dinosaure! 8 Tue 7/1/2014 - 2:58
af NorthernWindRR
Fri 10/1/2014 - 12:29
af DanskBjergbane
Styring af bane 2 Fri 27/12/2013 - 22:31
af DanskBjergbane
Fri 27/12/2013 - 23:08
af DanskBjergbane
MBTronik WA5 5 Wed 18/12/2013 - 16:12
af nimbussen
Wed 8/1/2014 - 9:02
af nimbussen
Larm fra Viessmann 4500 Signal. 0 Søn 1/12/2013 - 18:12
af talbert
n/a
Modstandsværdi blokmelding 13 Mon 25/11/2013 - 21:03
af Skott
Tue 31/12/2013 - 9:13
af Skott
Hjælp til Transistor "" Tidsautomatik" 5 Søn 10/11/2013 - 11:46
af hoffmann6200
Mon 11/11/2013 - 0:25
af Lars Skjærlund
Sporskiftedrev og dekoder til marklin c skiftespor 3 Thu 7/11/2013 - 23:41
af ahl
Fri 8/11/2013 - 12:31
af Frank-O
Problemer med Märklin sporskiftedrev 490 og 491 19 Mon 4/11/2013 - 23:15
af Henrik W
Wed 27/1/2016 - 17:19
af Egonhund
Faller mini blink 7 Mon 4/11/2013 - 15:08
af femøl
Tue 5/11/2013 - 16:02
af femøl
ic,er 2 Søn 22/9/2013 - 12:41
af Haage
Søn 22/9/2013 - 13:11
af Haage