Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Märklin 24995/Viessmann 5107 0 Lør 3/2/2018 - 16:42
af Lille Z
n/a
Stations lyde 15 Fri 2/2/2018 - 21:28
af Helenerup
Lør 17/3/2018 - 5:06
af f1freakdk
MBtronik 7 Wed 31/1/2018 - 23:08
af nimbussen
Fri 20/4/2018 - 3:48
af nimbussen
Viessmann 5211 magnet artikel dekoder fejl ? 3 Wed 24/1/2018 - 18:05
af DanskBjergbane
Thu 25/1/2018 - 15:19
af DanskBjergbane
LokPilot Fx V4.0 2 Søn 21/1/2018 - 16:35
af ush
Mon 29/1/2018 - 9:57
af pejft
En slags for penduldrift 0 Wed 17/1/2018 - 10:09
af karsten22
n/a
Formodstand - Ombygning af Märklin 37210 med lysprint 1 Søn 7/1/2018 - 19:05
af märklintossen
Mon 8/1/2018 - 0:03
af Ole Vedel
Tortoise drev. 2 Tue 2/1/2018 - 11:19
af nimbussen
Tue 2/1/2018 - 12:26
af a62213
Sprog Dcc eller lok programmer formål? 5 Søn 17/12/2017 - 15:54
af schellerup
Søn 4/10/2020 - 16:18
af Skott
skære flamingo 8 Thu 30/11/2017 - 14:55
af dbschenker
Thu 30/11/2017 - 18:32
af bygger01
mærklin sporskiftedrev 7 Mon 27/11/2017 - 18:29
af Jens Nielsen
Tue 28/11/2017 - 10:20
af f1freakdk
relæ til blinkende signaler 2 2 Thu 23/11/2017 - 20:10
af Jens Nielsen
Fri 24/11/2017 - 17:53
af LasseSteen
Relæ til blinkende signaler 3 Fri 17/11/2017 - 8:45
af Hansen
Tue 21/11/2017 - 20:53
af Toftegaard
Kameraer samt split screen skærm 2 Tue 14/11/2017 - 22:55
af Skott
Søn 17/12/2017 - 11:48
af Marklin4me
CS3+ strømforbrug når intet er tilsluttet? 4 Søn 22/10/2017 - 19:45
af HP 16
Tue 24/10/2017 - 12:24
af peterw
Terminal connector eller bus bar 0 Wed 27/9/2017 - 10:20
af henrik scheel
n/a
Hva' er det? 1 Søn 24/9/2017 - 18:07
af Lincoln
Mon 25/9/2017 - 20:09
af ljm21
Kodning af mFX motorparametre 7 Fri 25/8/2017 - 13:01
af DanskBjergbane
Tue 29/8/2017 - 9:43
af pejft
ESU og Hoffmann 1 Søn 20/8/2017 - 21:48
af El Capitan
Søn 20/8/2017 - 21:54
af El Capitan
Tvivl om LED 22 Søn 13/8/2017 - 21:06
af Klarsyn
Fri 18/8/2017 - 13:25
af DanskBjergbane
viessmann sporskifte drev 4554 0 Wed 9/8/2017 - 18:19
af Jens Nielsen
n/a
2, 3 og 4 polede PCB skrue terminaler - 2.54mm 0 Mon 31/7/2017 - 12:33
af a62213
n/a
Tilbagemeldekontakt forsvandt 0 Thu 20/7/2017 - 8:38
af Orladk53
n/a
Q decoder 1 Thu 22/6/2017 - 7:44
af fjorbak
Søn 25/6/2017 - 8:09
af fjorbak
Servo 2 Wed 14/6/2017 - 20:08
af mylle
Fri 16/6/2017 - 18:43
af Jack_The_Snake