Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Märklin sporskifte drev (74491) og en gammel blå Märklin transformator ? 2 Søn 31/7/2016 - 12:28
af LasseSteen
Mon 1/8/2016 - 23:43
af LasseSteen
signaler 1 Thu 21/7/2016 - 11:16
af Jens Nielsen
Thu 21/7/2016 - 15:51
af Gert Frikke
Størrelse / tykkelse på ledninger til Märklin signaler 2 Thu 7/7/2016 - 10:36
af Stationsforstanderen
Thu 7/7/2016 - 13:38
af Stationsforstanderen
Trykknap istedet for vippekontakt 14 Fri 24/6/2016 - 15:45
af a62213
Fri 22/7/2016 - 20:26
af boholm
Servo til sporskiftedrift 16 Søn 29/5/2016 - 11:35
af Skott
Tue 31/5/2016 - 18:29
af Ole Vedel
Märklin 7286 drejeskiveproblemer 6 Mon 23/5/2016 - 18:34
af ush
Søn 22/1/2017 - 18:10
af Marklin4me
Skift mellem pendul/manuel drift 19 Mon 23/5/2016 - 18:20
af BT
Lør 11/6/2016 - 18:44
af jan mx
Windigipet vs Rocrail 4 Thu 12/5/2016 - 16:03
af Jacques123dk
Lør 14/5/2016 - 17:17
af Jacques123dk
Englænder på sportavle 3 Tue 26/4/2016 - 17:02
af BT
Tue 26/4/2016 - 21:35
af BT
Ang Heljan IC3 førsteudgave 1 Lør 16/4/2016 - 8:09
af futura69
Mon 18/4/2016 - 21:04
af pejft
forum emne viessmann 4554 0 Thu 7/4/2016 - 19:55
af Jens Nielsen
n/a
Analog sportavlestyring af 3-vejssporskifte. 4 Thu 7/4/2016 - 9:53
af Horsecreek
Thu 7/4/2016 - 12:40
af f1freakdk
Kørestrøm 10 Tue 5/4/2016 - 20:47
af Thomas Wiesner
Wed 6/4/2016 - 23:22
af f1freakdk
Tilbagemelding om besat/fri fra 3-leder C-sporskifte 7 Fri 1/4/2016 - 13:13
af nipe
Lør 9/4/2016 - 12:14
af nipe
Hjælp til Viessmann 4500/4501/4502 vingesignaler samt Viessmann 4515 spærresignal og forbindelse til Viessmann 5211 4 Lør 19/3/2016 - 19:25
af talbert
Søn 17/4/2016 - 20:47
af talbert
Zimo højtaler 1 Fri 11/3/2016 - 19:11
af Busk
Fri 11/3/2016 - 20:20
af Skott
Montering Lissy sender 1 Søn 7/2/2016 - 13:58
af Busk
Søn 7/2/2016 - 19:55
af Busk
Video optagelse 1 Lør 6/2/2016 - 20:21
af 2358nar
Lør 6/2/2016 - 21:04
af Egonhund
Problemer med PECO CDU (Capacitor Discharge Unit) 2 Wed 3/2/2016 - 20:46
af peter
Wed 3/2/2016 - 21:47
af peter
DC motorstyring 3 Tue 2/2/2016 - 18:48
af merklin
Tue 2/2/2016 - 22:56
af DanskBjergbane
Placering af signaler. 6 Søn 24/1/2016 - 0:17
af talbert
Mon 25/1/2016 - 22:06
af talbert
Lys i MY 1202 LØST 6 Lør 23/1/2016 - 15:39
af Lassefar2009
Søn 24/1/2016 - 9:52
af Lassefar2009
Hjælp søges 2 Mon 18/1/2016 - 14:25
af tmjbk
Tue 26/1/2016 - 9:09
af tmjbk
LED erstatter glødepærer i signaler etc. 12 Fri 15/1/2016 - 21:43
af pejft
Søn 17/1/2016 - 11:28
af okhansen
Modstande, dioder 9 Lør 9/1/2016 - 16:57
af fjorbak
Tue 12/1/2016 - 17:44
af fjorbak